Na virtual.drupa si mohli účastníci naživo pozrieť model tlačového stroja Rapida 106 X.

Kompletne virtuálny odvetvový veľtrh virtual.drupa 2021 prebehol tento rok od 20. do 23. apríla. Spoločnosť Koenig & Bauer ako tradičný podporovateľ veľtrhu sa samozrejme zúčastnil aj jej virtuálnej podoby. 

Ťažiskom virtuálnej prezentácie na veľtrhu bola produkcia obalov

Jeden z najvýznamnejších výrobcov tlačových strojov na nej vystúpil nielen so živými prezentáciami tlačových technológií, ale prezentoval okrem iného aj svoj obalový workflow a inteligentné digitálne riešenia. Návštevníci virtuálneho veľtrhu mali možnosť prvýkrát vidieť stroj VariJET 106 pre digitálnu potlač skladaných škatuliek v akcii.

Pre rôzne možnosti výroby má Koenig & Bauer vo svojom portfóliu vhodné strojové riešenia. Naživo v akcii bolo na virtuálnej drupe možné vidieť workflow pre produkciu skladaných škatuliek.

Spoločnosť Koenig & Bauer predstavila kompletný výrobný reťazec od tlače, výseku až po lepenie na strojoch Rapida 106 X, CutPRO X 106 a Omega Allpro 110.

  • Súčasťou veľtržnej prezentácie Koenig & Bauer bol tiež pohľad na proces tlače obalov a dekorov na digitálnom stroji RotaJET s atramentovou single-pass technológiou. Súčasťou programu bola prezentácia najnovšia CI Flexotlačová rotačka Evo XC, špecialista pre menšie a stredné náklady obalov.
  • Jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcim odvetvím v polygrafii je určite oblasť potlače a spracovanie vlnitej lepenky. Ani v tomto segmente Koenig & Bauer nezaostáva a na virtual.drupa predstavila svoje najnovšie stroje pre potlač lepenkových prírezov CorruJET (single-pass inkjet), CorruFLEX (flexotlač) a CorruCUT (flexotlač s rotačným výsekom).
  • Prvýkrát naživo v akcii mohli návštevníci vidieť nový stroj VariJET 106 pre digitálnu potlač skladaných škatuliek. Hybridný tlačový systém z dielne joint venture Koenig & Bauer Durst integruje osvedčenú inkjetová technológiu od spoločnosti Durst do platformy „Rapida“ hárkových strojov Koenig & Bauer stredného formátu.
  • V rámci svojej prednášky v Conference Area hovorili špecialisti Koenig & Bauer o tom, ako sieťovým prepojením strojov, nasadením umelej inteligencie a ďalšími dátovými činnosťami môžu tlačiarne ešte účinnejšie formulovať svoje procesy.

Príspevok nájdete na YouTube kanáli: www.youtube.com/watch?v=20LN9o1S7D0

Zdroj: Koenig & Bauer

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo