Modulárna koncepcia zariadenia VariJET kombinuje možnosti atramentovej (inkjet) technológie pre potlač skladaných kartónových obalov a potlač vlnitej lepenky so známymi možnosťami tlače a inline zušľachťovaním z ofsetovej tlače.

Spoločnosti Koenig & Bauer AG a Durst Phototechnik AG z talianskeho Brixenu s cieľom zefektívniť podporu perspektívnych riešení v oblasti digitálnej tlače a packagingu chcú spojiť svoje know-how a silné stránky v spoločnom podniku, v ktorom bude každá zo spoločností vlastniť polovičný podiel. Príslušnú predbežnú zmluvu už obe spoločnosti podpísali.

Strategický krok pre podporu perspektívnych riešení

Plánovaný spoločný podnik so sídlom v Nemecku „po schválení fúzie“ bude zodpovedný za vývoj, integráciu, výrobu, marketing a celosvetový predaj digitálnych tlačových systémov s technológiou Single Pass určených pre potlač kartónových skladačiek a obalov z vlnitej lepenky.

Spoločný podnik bude predávať nové digitálne modulárne tlačové systémy prostredníctvom globálnej siete obidvoch materských spoločností a zároveň bude zabezpečovať aj servisné služby. V súvislosti s novým spoločným podnikom Durst a Koenig & Bauer sa dá očakávať ďalší vývoj modulárneho konceptu VariJET v termíne do drupy 2020.

Claus Bolza-Schünemann, výkonný riaditeľ spoločnosti Koenig & Bauer AG, uviedol: „Tešíme sa na spoločný vývoj perspektívnych riešení v oblasti digitálnej tlače pre potlač skladaných obalov a vlnitej lepenky, ktoré ponúknu našim zákazníkom pridanú hodnotu. Pre tieto ciele je spoločnosť Durst Phototechnik AG vďaka svojmu know-how a rozsiahlym skúsenostiam s atramentovou tlačou ideálnym partnerom.
Tento priekopník v oblasti digitálnej tlače ponúka atramentové aplikácie už 25 rokov a je veľmi úspešný najmä v oblasti digitálneho potlače keramiky, textilu a vlnitej lepenky.“

Christoph Gamper, výkonný riaditeľ spoločnosti Durst Phototechnik AG, k tomu dodal: „Spoločnosť Durst je technologickým priekopníkom v oblasti atramentovej tlače a v mnohých odvetviach prispela k digitálnej transformácii výrobných procesov. Najmä v polygrafickom priemysle a v oblasti dekorácie povrchov sú tlačové systémy od spoločnosti Durst vysoko cenené pre svoju kvalitu tlače a produktivitu. Partnerstvo so spoločnosťou Koenig & Bauer nám otvára nové možnosti, pretože okrem skúseností v oblasti výroby strojov má spoločnosť Koenig & Bauer aj veľmi dobrú pozíciu na trhu.
Vďaka zlúčeniu našich kompetencií budeme môcť vyvíjať a ponúkať plne automatické výrobné linky, a tak prispejeme k digitálnej transformácii aj v oblasti odvetvia skladaných obalov a potlače vlnitej lepenky.“

Spoločnosť Koenig & Bauer Group s 200-ročnou históriou v oblasti tlače. Spoločnosť je globálnym lídrom na trhu v technológiách v oblasti bezpečnostnej tlače, komerčnej tlače a v oblasti dokončovacích a postpress zariadení a technológií.

Durst Phototechnik AG, je rodinný podnik s 80-ročnou históriou. Durst, je popredným svetovým výrobcom pokročilých digitálnych tlačových zariadení a výrobných technológií.

Zdroj: Koenig & Bauer AG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo