Konica Minolta predstavuje KIP Color 80 – najproduktívnejší LED tlačový systém aj pre potreby tlače väčšej ako A0. Táto veľkoformátová tlač je určená predovšetkým pre reklamné agentúry, reprografické oddelenia a veľké kopírovacie centrá. So zariadením KIP Color 80 skompletizovala Konica Minolta svoje portfólio digitálnych tlačových riešení pre produkčnú tlač.

Konica Minolta KIP Color 80

Vynikajúci výkon KIP Color 80 a prekvapivo nízka cena za tlač umožňuje spoločnosti Konica Minolta pokryť oblasti, ktoré boli až doteraz doménou atramentových technológií. „Naše partnerstvo so spoločnosťou KIP pre distribúciu veľkoformátového zariadenia KIP Color 80 predstavuje pre našich klientov veľa výhod. Predtým sa pri formátoch A0 museli spoliehať na atramentovú tlač. S KIP Color 80 a jeho profesionálnym RIP-om poskytujeme výkonné riešenie veľkoformátovej tlače požadovanej v prostredí CAD a v grafickom prostredí,“ hovorí Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčné systémy spoločnosti Konica Minolta Slovakia.

KIP Color 80 je komplexným riešením pre rozličné veľkoformátové tlačové úlohy. Zariadenie je určené pre technické nákresy, grafické, ale aj kancelárske dokumenty, kde sa vyžaduje veľkoformátová tlač väčšia ako SRA3. KIP Color 80 pracuje na báze elektrostatickej tlače s použitím technológie LED a prináša vysokorýchlostnú veľkoformátovú farebnú tlač s veľmi precíznym zobrazovaním, kvalitný farebný výstup až do veľkosti A0, resp. 914mm (36″) výšky, pričom šírka dokumentu môže byť až 45m. Vzhľadom na použitú technológiu zobrazovania a veľmi nízke prevádzkové náklady sa jedná o jedinečné zariadenie na celom polygrafickom trhu.

Výnimočné vlastnosti KIP Color 80
* Neuveriteľná rýchlosť tlače: viac ako 210 výtlačkov formátu A0/hod alebo 17 sek/m2 (A0).
* Konštantná rýchlosť produkcie nezávislá od farebnosti, pokrytia a použitých médií.
* 4 zásobníky + 1 ručný podávač umožňujú použitie rôznych vstupných médií a výmenu roliek papiera počas prevádzky. Preto je hodnota vstupnej kapacity až do 700m papiera.
* Nie je potrebný žiaden čas na vyschnutie tlačového výstupu, vďaka čomu je možné okamžité dokončovanie zadanej úlohy. Samozrejmosťou je možnosť akéhokoľvek laminovania.
* Vstavaná mechanika na orezávanie výstupu troch strán podľa požadovanej veľkosti výstupu.
* Rýchla výmena tonerov a vstupných médií a ich automatický výber podľa požiadaviek zvolených na tlačovom radiči.

Hlavné výhody KIP Color 80
>  vysoká kvalita tlače
>  vysoká rýchlosť veľkoformátovej tlače (210m2/hod!)
>  mohutná konštrukcia určená pre veľkú tlačovú záťaž
>  vysoká variabilita potlačiteľných médií
>  vysoká produktivita a rýchla návratnosť investícií.


Kvalita tlače je pri KIP Color 80 zabezpečená systémom LED s plnofarebnými, ako aj čiernobielymi výstupmi, so skutočným rozlíšením 600×600 dpi pri 4bit farebnej hĺbke. Veľkou prednosťou zariadenia je presná reprodukcia jemných detailov v celom tlačenom dokumente. Vďaka systému, založenom na práci so suchým tonerom, majú výtlačky dlhú trvácnosť, sú vodoodolné a tiež odolné voči slnečnému UV žiareniu.
Kvalitu tlače a celé tlačové workflow, vrátane správy farieb, zabezpečujú dva externé profesionálne kontrolery/radiče určené pre grafický segment (Caldera) alebo pre projektových inžinierov a architektov (CAD RIP). Automatická kontrola denzít zabezpečuje farebnú stálosť výtlačkov od prvého po posledný v rámci celej tlačovej úlohy. Kombinácia robustnej a kvalitnej mechaniky zariadenia v spolupráci s použitou technológiou zobrazovania umožňuje tlač na širokú škálu médií od 70 do 120g/m2 a typov papiera ako sú: štandardný, lesklý foto papier, billboard blueback a rôzne typy fólií, vrátane samolepiacich.

Zdroj: Konica Minolta

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo