Tak ako na predchádzajúcej výstave IFRA Expo bude spoločnosť Koenig & Bauer AG (KBA), ktorá na svetovom trhu zastáva poprednú pozíciu v oblasti technológii pre novinovú tlač, zastúpená na výstave a súčasne aj na konferencii World Publishing Expo (WPE), ktorá sa pod týmto názvom v tomto roku koná po prvýkrát.

Moderná technika a široká ponuka služieb

Výstavu môžu záujemcovia navštíviť v dňoch 29.-31. októbra vo Frankfurte nad Mohanom, stánok spoločnosti KBA bude umiestnený v hale 8.

Zatiaľ čo v posledných rokoch bola prezentácia spoločnosti KBA na veľtrhu zameraná na špičkové kompaktné stroje Commander CT a Cortina, ktoré sú na trhu veľmi úspešné, bude v tomto roku budiť pozornosť novinových vydavateľstiev ochotných investovať, tlačový stroj Commander CL (CL = CLassic), ktorý bol prvýkrát predstavený pred dvanástimi mesiacmi na výstave IFRA Expo vo Viedni.

Táto tlačová veža s ôsmimi tlačovými jednotkami, usporiadanými do tvaru písmena H, je takmer tak kompaktná ako veža špičkových strojoch Commander CT a Cortina a dá sa podľa požiadavky modulárne zautomatizovať, napríklad dodatočne doinštalovať systém pre výmenu tlačových platní.

Záujem o modulárne automatizovaný stroj Commander CL rastie

O rotačný stroj Commander CL je veľký záujem. Počas dvanástich mesiacoch od jeho uvedenia na trh si vydavateľstvá v Nemecku a USA objednali už päť strojov s celkovo 152 tlačovými miestami, poslednú objednávku zadala spoločnosť Fränkische Landeszeitung z Ansbachu.

Prvé dva stroje tohto najnovšieho radu rotačiek KBA budú v krátkom čase po výstave WPE uvedené do prevádzky vo vydavateľstve novín Oberbayern v Penzbergu a Oberbayerisches Volksblatt v Rosenheime.

V Nemecku, Anglicku, Rakúsku, Švédsku a Taliansku okrem toho v posledných 12 mesiacoch bola alebo už onedlho bude začatá výroba ďalších dvanástich skutočne veľkých strojov Commander CT v dvojnásobnej a trojnásobnej šírke.

V tlačiarni Gulf News v Dubaji bol začiatkom júna uvedený do prevádzky tlačový stroj KBA Cortina s 12 tlačovými vežami a štyrmi sušiakmi heatsetových farieb. Stroje KBA Colora a Comet boli predané do Kanady, Číny a na Blízky východ. V oblasti novinovej tlači, ktorá je vďaka internetovým médiám pod veľkým tlakom, sa teda predsa len investuje, avšak výrazne menej než pred finančnou krízou.

Dodatočné vybavenie, modernizácia a inštalácia od odborníkov …

Spoločnosť KBA sa prispôsobuje aj zmenám na trhu. Okrem technických inovácií v oblasti tlače rozšíril tento vynálezca rotačných tlačových strojov aj portfólio svojich služieb v odbore. Nedávno bola nadviazaná úzka spolupráca s odborníkom na automatizáciu, spoločnosťou EAE sídliacou v Ahrensburgu, a to v oblasti dodatočného vybavenia starších rotačných strojov, o ktoré je na trhu veľký záujem. Vydavateľstvo M. DuMont Schauberg z Kolína nad Rýnom, sa ako ďalší dlhoročný zákazník spoločnosti KBA rozhodlo zveriť technickú starostlivosť o svoje rotačné stroje skúsenému odbornému personálu novo založenej spoločnosti PrintHouse Service GmbH (PHS), ktorá je dcérinou spoločnosťou spoločnosti KBA.

Okrem klasických servisných služieb a údržby ponúkajú odborníci zo spoločnosti KBA tak isto modernizáciu, aby bolo možné rozšíriť výrobnú flexibilitu týchto strojov aj na nové reklamné formáty. Tu je potrebné uviesť napríklad dodatočné vybavenie parciálnym pozdĺžnym rezaním KBA Skip-Slitter, tretím lomom, perforáciou KBA Zip’n’Buy, lepeným pluhovým lomom pre super panoramatické formáty alebo zariadením KBA na šitie znášaných pásov papiera alebo zložiek drôtom.

•  Ďalšie informácie poskytne spoločnosť KBA na tlačovej konferencii WPE 29. októbra o 13.30 hod. v Cosmopolitan Lounge (hala T9).

Foto 1: KBA Comannder CT

Foto 2: Vzostup spoločnosti KBA na číslo 1 medzi dodávateľov v oblasti novinovej tlače je založený na vysokom automatizovanom prevedení kompaktných strojov Commander CT a Cortina, ktoré na trhu slávia veľký úspech. Na fotografii je pohľad z velína na stroj Commander CT 6/2, ktorý bol pred niekoľkými mesiacmi uvedený do prevádzky vo vydavateľstve Badische Neueste Nachrichten v Karlsruhe.

Foto 3: Nový flexibilný automatizovaný tlačový stroj KBA Commander CL – rotačka s vežou s ôsmimi tlačovými jednotkami, ktorý sa stretáva s pozitívnym ohlasom v novinových tlačiarňach. Ukážka opcie možnosť dodatkovej výbavy – automatická výmena tlačových platní.

Zdroj TS: KBA

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo