Nové riešenie pre firemnú tlač od spoločnosti Ringdale pre multifunkčné tlačiarne OKI s otvorenou platformou sXP.

Kartový systém FollowMe

Kartový systém FollowMe Embedded je k dispozícii pre multifunkčné tlačiarne OKI rad MC700, MB700 a ES94x5 s platformou Smart Extendable Platform (sXP). Riešenie poskytuje používateľské rozhranie pre zabezpečenú tlač, riadenie práv tlače jednotlivých používateľov i priraďovanie nákladov na tlač. Ovládanie je možné priamo z riadiaceho panelu multifunkčných tlačiarní.


„Klient riešenia FollowMe Embedded je použiteľný v multifunkčných zariadeniach OKI s otvorenou platformou sXP. Priamo z ovládacieho panela tlačiarní v podobe zabudovaného tabletu je tak k dispozícii plné riadenie tlače, kopírovania, skenovania, faxovania a ďalších funkcií,“ hovorí Ján Ftáčnik, technický riaditeľ OKI. Okrem výhod ako sú „roaming“ tlače (t. j. možnosť voliť výstupné zariadenie medzi dostupnými tlačiarňami priložením karty), získavajú firmy spôsob, ako sledovať a znižovať náklady na tlač, chrániť cenné dáta a optimalizovať tlačové úlohy napríklad pomocou pravidiel na určenie tlačiarní, na ktorých je možné vytlačiť konkrétnu tlačovú úlohu. Napríklad veľké súbory je podľa typického nastavenia možné tlačiť len na vysokokapacitných tlačiarňach s nižšími nákladmi na prevádzku.

Riešenie FollowMe obsahuje komplexný nástroj na sledovanie a reportovanie, čo umožňuje získať presný obraz o nákladoch a činnostiach vo vzťahu k jednotlivým používateľom, tlačovým zariadeniam alebo oddeleniam. Vstavané funkcie na účtovanie umožnia organizáciám rozúčtovať tlačové náklady svojím klientom či oddeleniam, pričom všetka činnosť je zaznamenaná a priraďovaná jednotlivým účtom.


O spoločnosti Ringdale
Spoločnosť Ringdale vyvinula riešenie FollowMe a technológiu na „roaming“ tlače v roku 1997 a viac ako tri desaťročia patrí k popredným inovátorom v odbore. Má pobočky v USA, Veľkej Británii, Japonsku a Singapure a silnú sieť partnerov. Ringdale spolupracuje s poprednými svetovými výrobcami tlačiarní, vrátane spoločností Canon, Hewlett-Packard, Lexmark, Konica Minolta, Kyocera Mita, Oce, OKI, Ricoh, Sharp, Toshiba a Xerox.

Zdroj TS: OKI

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo