ZONER software je autoritou v oblasti digitálnej fotografie. Cez dvadsať rokov prináša riešenia pre fotografov. Obľúbený a všestranný program pre správu a úpravu fotiek Zoner Photo Studio X prináša v jesennej aktualizácii nový exportný dialóg, vylepšenú správu farieb a voľnú koláž.

Nový export, dokonalá správa farieb a voľná koláž

Rýchlejší a šikovnejší export fotiek

V jesennej aktualizácii dostáva užívateľ do rúk robustný nástroj, ktorý mu umožní exportovať fotografie oveľa efektívnejšie. Exportný dialóg môže spustiť niekoľko exportov naraz, napríklad fotky v plnej kvalite a zmenšené náhľady, a tiež uložiť najčastejšie používané nastavenia Exportu. Užívateľ tak môže exportovať fotografie v rôznych rozlíšeniach naraz na pevný disk a súčasne ich zdieľať do albumov v galérii Zonerama alebo nahrať na Zoner Photo Cloud.

Zoner Photo Studio na pozadí kontroluje, aby súčasne prebiehajúce exporty neboli v konflikte, a upozorní používateľa na situácie, pri ktorých by mohlo nastať nechcené prepísanie súborov.

ZPS X_export

Rozšírenia sa dočkali aj jednotlivé parametre exportu. Užívateľ môže zvoliť zdroj obrázku: Plnú kvalitu s úpravami v module Vyvolať, Predčítaný rýchly náhľad alebo JPG asociované so súborom RAW. Pri voľbe Predčítaných rýchlych náhľadov je tak možné extrémne urýchliť export fotiek.

•  Okrem možnosti zmeniť rozlíšenia fotografií môže užívateľ tiež premenovať súbor aj podpriečinok pomocou formátovacích reťazcov.
•  Podľa typu výstupu má fotograf možnosť doostriť snímky pre zobrazenie na monitore alebo pre tlač.
•  Integrovaná je aj kompletná kontrola nad zachovaním jednotlivých typov metadát.
•  Pred spustením exportu môže užívateľ tiež rozhodnúť, či videosúbory exportuje, alebo vynechá.
•  Užívatelia sa môžu tešiť na predpripravenú sadu Exportných nastavení pre základné použitie a zrýchlenie celého procesu.
•  Export RAW fotografií je rýchlejší o tretinu a export JPG je štyrikrát rýchlejší.

Dokonalá správa farieb

V jesennej aktualizácii je správa farebných profilov a práca v rôznych farebných priestoroch kompletne prepracovaná. Správa farieb je v základnom nastavení vždy zapnutá a preberá nastavenie operačného systému. Užívateľ tak nemusí do nastavenia zasahovať a napriek tomu dosiahne presného farebného podania vo všetkých moduloch ZPS X.

ZPS X_sprava farieb
Profesionáli ocenia detailné možnosti nastavenia a aplikáciu špecifických farebných profilov pre monitory a tlač.

Nové plné (1:1) náhľady

Zoner Photo Studio X dopĺňa paletu nástrojov pre rýchlejšiu prácu s objemnými RAW súbormi. Užívateľ môže vďaka 1: 1 náhľadom kriticky zhodnotiť fotografie v plnom rozlíšení a bez farebných úprav, ktoré vykonáva fotoaparát. Vďaka tomu nedochádza k farebnému posunu a užívateľ tak v náhľadoch i pri úpravách fotiek pracuje s rovnakými farbami. Načítať RAW s náhľadom 1:1 je možné už pri importe alebo samostatne aj pre zložky mimo katalóg.

ZPS X_nahlady
Novinku ocenia najmä majitelia prístrojov, ktoré k RAWom neprikladajú náhľady v plnom rozlíšení. Napríklad Sony, Fuji alebo Drone DJI.

Voľná koláž

Novinkou na podnet našich užívateľov je koláž Podľa obsahu. Funkcia zjednodušuje tvorbu koláží. Koláž sa prispôsobí rozmerom vybraných fotografií. Automaticky, bez bielych okrajov, bez zmeny pomeru strán.

ZPS-X_kolaze
Do koláže je možné pridať aj samostatný obrázok mimo šablónu, čo prináša ďalšie kreatívne možnosti pri tvorbe koláží.

Zoner_hodnotenie
Výrazné zrýchlenie označovania hviezdičkami a farebnými štítkami.

ZPS X_calendars
Užívatelia sa môžu tešiť aj na ďalšie formáty kalendárov v module Vytvoriť.

Ďalšie vylepšenia

  • V jesennom vydaní sme hrdí na výrazné zrýchlenie označovania hviezdičkami a farebnými štítkami, ktoré fotografom uľahčia jeden zo základných krokov pri spracovaní fotografií. Odozva programu je okamžitá aj pri označení väčšieho množstva fotiek.
  • Užívatelia sa môžu tešiť aj na ďalšie formáty kalendárov v module Vytvoriť. Pridávame týždenné stolové kalendáre s niekoľkými štýlovými šablónami.
  • Firemní zákazníci určite ocenia nové Anotácie. Po aktivácii v nastaveniach táto funkcia umožňuje popísať obrázky pomocou šípok, úsečiek, mnohouholníkov a textu priamo v module Vyvolať.

Predĺžená doba na vyskúšanie noviniek

Používateľom, ktorým už vypršala skúšobná lehota, dávame možnosť otestovať nové funkcie po dobu až 15 dní, namiesto štandardných 10 dní.
Viac na: www.zoner.sk

Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo