Cenovo dostupné projektory Epson s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou obohacujú výučbu a sú vhodné do každej učebni.

     Spoločnosť Epson – svetová jednotka medzi výrobcami projektorov, predstavila na veľtrhu BETT UK 2011 svoje interaktívne projektory s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou určené pre vzdelávací sektor. Tento rok sa vracia s modelmi druhej generácie a so štyrmi novými modelmi s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou. Na základe požiadaviek zo vzdelávacieho sektoru vyvinuli konštruktéri spoločnosti Epson nové prvky, ktorými sú napríklad interaktívne perá s rýchlejšou odozvou a možnosť pripojenia projektora bez použitia počítača, vďaka ktorým sa pútavá výučba dostáva do väčšieho počtu učební.

Interaktívne projektory s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou

Interaktívne projektory EB-475Wi a EB-485Wi sú vybavené dvoma interaktívnymi perami, vďaka ktorým môžu učitelia a študenti písať na projekčnú plochu súčasne, čo uľahčuje spoluprácu. Tieto ľahké perá vynikajú rýchlou odozvou a jednoduchým používaním, k čomu prispieva nová funkcia „vznášanie“, ktorá presne zistí, kedy perá nie sú v kontakte s povrchom projekčnej plochy.

 
Okrem kompatibility s obľúbeným počítačovým softvérom tieto projektory ponúkajú tiež možnosť prevádzky bez použitia počítača a nástroje pre „okamžité vytvorenie poznámok“. Učitelia tak môžu premeniť akýkoľvek rovný povrch v interaktívnu plochu bez nutnosti pripojenia projektora k počítaču, a v prípade pripojenia k DVD prehrávaču môžu dokonca popisovať pohybujúce sa obrázky a fotografie. Za účelom dokonalejšej interakcie a podpory práce v skupine je možné projektory inštalovať v štyroch polohách, vrátane umiestnenia pod stôl so sklenenou doskou.

Projektory s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou

Podobne ako interaktívne projektory zvládnu aj modely bez interaktívneho modulu EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470 projekciu veľkého obrazu z veľmi krátkej vzdialenosti, čo eliminuje výskyt tieňov. Všetky modely je možné jednoducho inštalovať, pretože všetko potrebné k inštalácii je dodávané spoločne s projektormi. Horizontálna korekcia lichobežníkového skreslenia umožňuje jednoduché vyrovnanie obrazu, zatiaľ čo funkcia „USB plug and play“ a vstavaný 16W reproduktor znamenajú, že pre ovládanie obrazu, zvuku a stránkovanie bude stačiť jediný kábel. Užívatelia tak získavajú komplexné multimediálne riešenie.

Raphael Payre, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Tieto nové projektory sú dokonalým nástrojom pre moderné školy, ktoré sa chcú zamerať na mladých mysliteľov a podporiť rozvoj pútavejšieho vzdelávacieho prostredia. Vďaka našej technológii 3LCD si môžu učitelia a študenti vychutnávať obraz špičkovej kvality v živých, prirodzených farbách s hlbokými čiernymi odtieňmi dokonca aj za denného svetla, zatiaľ čo vstupy HDMI umožňujú projekciu maximálne čistého obrazu vo vysokom rozlíšení. „

Raphael ďalej vysvetľuje: „Uvedomujeme si, že ekonomická situácia mnohých škôl a úradov je problematická. Preto sme vyvinuli šesť odlišných modelov, ktoré vyhovejú rôznym rozpočtom a pomôžu udržať náklady na nízkej úrovni. Toto sme dosiahli napríklad dlhou životnosťou lampy a filtra, ktoré nie je potrebné tak často meniť. „

Modely EB-485Wi, EB-475Wi, EB-485W, EB-475W, EB-480 a EB-470 boli predstavené na veľtrhu BETT UK 2012 a bude možné ich zakúpiť od apríla 2012.

O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je popredným svetovým výrobcom inovatívnych zobrazovacích produktov. Prostredníctvom kompaktných, energeticky úsporných a vysoko presných technológií použitých v širokej škále výrobkov od tlačiarní a projektorov 3LCD pre firmy aj domácnosti až po elektronické a kryštálové zariadenia sa snaží prekonávať predstavy zákazníkov po celom svete.

Zdroj TS: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo