HP Officejet Pro X Series je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov ako najrýchlejšia tlačiareň. HP Officejet Pro X znamená revolúciu v tlači, pretože podniky vďaka nej môžu zvyšovať produktivitu, znižovať náklady a využívať všetky výhody technológie atramentových tlačiarní. Tlačiareň je vyvinutá tak, aby splnila náročné požiadavky malých a stredných podnikov (SMB).

Do nového radu HP Officejet Pro X patrí aj tlačiareň HP Officejet Pro 251dw a multifunkčná tlačiareň (MFP) HP Officejet Pro 276dw, ktoré ponúkajú profesionálnu a spoľahlivú tlač, ktorá v porovnaní s laserovými tlačiarňami ušetrí až 50 % nákladov na jednu stranu.

Rad tlačiarní HP Officejet Pro X disponuje riešeniami pre správu firemných procesov, ako sú HP Universal Print Drivers, HP Web Jet admin software, HP Managed Print Services (MPS) a možnosť prispôsobenia k jestvujúcemu IT prostrediu.

“Zákazníci z oblasti malých a stredných podnikov stále hľadajú spôsoby, ako ušetriť peniaze a získať ´viac za menej´,“ povedal Stephen Nigro, senior viceprezident, Inkjet and Printing Solutions and Graphics Solutions Business, Printing and Personal Systems Group, HP. “Nový rad HP Officejet Pro X je ideálnym riešením, ktoré poskytuje rýchlejšiu tlač a nižšie náklady  ako laserové tlačiarne – a produkuje výrazne menej odpadu.”

“Podniky stále hľadajú nové cesty, ako zvýšiť produktivitu a znížiť operatívne náklady. Preto bude využitie atramentových tlačiarní stále narastať,” povedal Zac Butcher, riaditeľ Digital Peripherals Solutions Consulting Service – Europe, InfoTrends. “Predpokladáme, že kancelárske atramentové tlačiarne si odhryznú ešte väčší podiel na trhu firemnej tlače. Podľa našej prognózy vzrastie počet kancelárskych atramentových tlačiarní z 14,7 milióna v roku 2011 na 18,9 milióna v roku 2016, s medziročným nárastom (CAGR) 5,2 %.”

HP Officejet Pro X

výnimočná rýchlosť, kvalita a spoľahlivosť  pre malé a stredné podniky

Farebné tlačiarne a multifunkčne zariadenia radu HP Officejet Pro X Series využívajú technológiu HP PageWide — platformu pre novú generáciu atramentových tlačiarní. Vďaka nej môžu zariadenia z radu HP Officejet Pro X poskytovať vysokokvalitné profesionálne dokumenty, ktoré možno tlačiť rýchlosťou až 70 strán za minútu (ppm). Technológia HP PageWide tlačí zároveň štyrmi farbami pigmentovaného atramentu na pohybujúci sa list papiera. Pri pohybe papiera tlačová hlava zostáva v pokoji, vďaka čomu môže tlačiareň  tlačiť rýchlo a ticho. Štandardný zásobník na 500 listov papiera umožňuje ušetriť vďaka kontinuálnej tlači ešte viac času.


Tlačiarne HP Officejet Pro X disponujú úspornou funkciou ENERGY STAR®, vďaka ktorej šetria energiu a produkujú menej odpadu.  Atramentové náplne HP 970 a 971 obsahujú rýchlo schnúci a vysoko odolný atrament, ktorý ponúka profesionálnu tlačovú kvalitu, optimalizované miešanie farieb a interakciu s papierom, čo zaručuje rýchlu tlač.  Automatická obojstranná tlač, ktorú ponúka každý model, vytvára ďalšie možnosti pre úsporu papiera.

Ceny a dostupnosť
Rad HP Officejet Pro X bude k dispozícii celosvetovo v cene od 399 eur za základné modely. Cena za multifunkčný (MFP) model je stanovená na 599 eur. Tlačiarne HP Officejet Pro 251dw a HP Officejet Pro 276dw MFP budú na európsky trh dodávané postupne od jari tohto roka. Na slovenský trh budú uvedené na jeseň 2013.

O spoločnosti HP
HP vytvára nové príležitosti pre uplatnenie technológií, ktoré významne ovplyvňujú jednotlivcov, firmy, štátnu správu a celú spoločnosť. Portfólio najväčšej technologickej firmy sveta, ktoré zahŕňa špičkové produkty z oblasti tlačových riešení, osobnej výpočtovej techniky, softvéru, služieb a IT infraštruktúry, je starostlivo vyvíjané pre riešenie problémov zákazníkov.

Zdroj: HP

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo