. Nové HP Pro x2 612 G2 je navrhnuté pre profesionálov, ktorí potrebujú byť mobilní a chcú štýlové a užívateľsky jednoduché zariadenie.

Spoločnosť HP Inc. predstavila na Mobile World Congress 2017 nové odpojiteľné zariadenie 2v1 pre podnikovú sféru a nový rad ďalšieho inovatívneho príslušenstva. Takéto mobilné zariadenia uľahčia prácu odkiaľkoľvek a kedykoľvek, a zároveň sú zábavné aj funkčné, ale aj výkonné a dobre zabezpečené.

HP Pro x2 612 G2

Nové HP Pro x2 612 G2 je navrhnuté pre profesionálov, ktorí potrebujú byť mobilní a chcú štýlové a užívateľsky jednoduché zariadenie. Zároveň pri tom potrebujú aplikácie, ktoré automatizujú pracovné postupy v teréne, štátnej správe, zdravotníctve a maloobchode, a taktiež zaručujú vysokú produktivitu, podnikové zabezpečenie a prevádzkyschopnosť, ktoré sú dnes pre IT nevyhnutnosťou.

„V súčasnosti viac ako 60 % mileniálov pracuje z viac ako jedného miesta. A práve oni budú do roku 2020 tvoriť väčšinu pracovnej sily. Chcú ľúbivé mobilné zariadenia, ktoré budú zodpovedať ich pracovnému štýlu. IT pracovníci zase potrebujú, aby tieto zariadenia boli dobre ovládateľné, prevádzkyschopné a bezpečné,“ hovorí Benoit Bonnafy, viceprezident spoločnosti HP Inc. pre oblasť Business Personal Systems EMEA. „HP ako jediné kombinuje tieto faktory so zabudovaným zabezpečením a možnosťami vertikálneho workflow pri nižších celkových vlastníckych nákladoch.”

Pro x2 612 G2
HP Pro x2 je univerzálne odpojiteľné zariadenie 2v1, ktoré má niekoľko režimov vhodných pre podnikové využitie, vrátane režimu pre prezentácie, „atramentového“ režimu pre písanie poznámok, režimu tablet pre zber dát a režim notebook. HP Pro x2 môže byť nakonfigurovaný s procesormi Intel® najnovšej siedmej generácie, ktoré poskytujú spoľahlivý výkon pre rôzne potreby koncových užívateľov.

HP Pro x2 612 G2 Rugged Case w Device

HP Pro x2 612 G2 Rugged Case
HP Pro x2 bol navrhnutý s cieľom podporiť mobilnú produktivitu, nechýba teda ani WLAN, voliteľná WWAN a rýchlonabíjacia batéria s až 11-hodinovou výdržou.
›Magneticky pripojiteľná klávesnica disponuje klávesami pre priamu správu hlasových a video konferenčných hovorov.
›Prezentovanie a zdieľanie uľahčí doplnkové zariadenie HP Active Wacom Pen pre kreslenie a písanie poznámok, ktoré umožňuje spúšťať aplikácie stlačením jediného tlačidla.
›HP Pro x2 má konektor USB-C ™ pre rýchle nabíjanie a prenosy dát a USB-A pre prístup k tradičným perifériám a disponuje praktickým 165 stupňovým stojančekom.

Pro x2 612 G2 tablet with stylus
HP Elite USB-C Dock HP USB-C Travel Hub

Medzi ďalšími kľúčovými oblasťami, na ktoré sa pri vývoji HP Pro x2 bral zreteľ, boli požiadavky na bezpečnosť, možnosti správy a riadenia životného cyklu. Prístroj bol od základov postavený pre bezpečné pracovné prostredie a obsahuje vstavanú čítačku čipových kariet, vyberateľný SSD, a HP Client Security Suite Gen3, spolu s voliteľným snímačom odtlačkov prstov a Near Field Communications (NFC). Životný cyklus produktu obsahuje kompletné servisné možnosti, spolu s dedikovanou komerčnou podporou. HP Pro x2 je navrhnuté tak, aby tradičnej firme vydržalo 3 až 5 rokov. Prešlo preto testovaním MIL-STD na odolnosť proti pádom, prachu, vlhkosti, zmenám teplôt a funkčným šokom.

Zariadenia HP x2 a x3 sú navrhnuté s ohľadom na všestrannosť, ktorej napomáha široká škála ďalšieho voliteľného príslušenstva. Vďaka tomu môžu byť mobilní pracovníci produktívni a neustále online, či už sú v kancelárii alebo na cestách.

HP MX12 Retail System
HP Elite x3 Mobile Retail Solution HP Elite x3 Mobile Scanning Solution
Medzi nové príslušenstvo predstavené na Mobile World Congress patrí:

 • Mobilné skenovacie riešenie pre HP Elite x3. V nadväznosti na inovácie, HP Elite x3, predstavený na minuloročnom Mobile World Congress, rozširuje toto riešenie platformy o nové funkcie pre pracovníkov v oblasti zdravotnej starostlivosti, terénnych alebo maloobchodných pracovníkov. Integrovaná čítačka čiarových kódov môže poslúžiť na kontrolu cien, prístupu do inventára alebo k CRM informáciám aj v plnom pohybe. Následne umožňuje plynulý prechod do kancelárie, kde zariadenie jednoducho pripojíte k dokovacej stanici a displeju, myši a klávesnici pre prácu ako na bežnom PC.
 • HP Pro x2 612 G2 Rugged Case: Ideálne pre zákazníkov, ktorí sa pohybujú v extrémnych pracovných podmienkach. Má remienok na ruku s možnosťou otáčania o 360 stupňov, popruh na rameno, držiak stylusu, voliteľné porty a je kompatibilný s klávesnicou HP Pro x2.
 • HP Elite USB-C ™ Dock: Urobte zo svojho zariadenia desktop a pripojte ho k niekoľkým obrazovkám a zariadeniam, zatiaľ čo sa nabíja. To všetko vďaka tomuto podnikovému docku, ktorý je kompatibilný so zariadeniami ako HP Pro x2, HP Elite x2 1012 G1 alebo HP Elite x3, vybavenými multifunkčným USB-C portom™ a zariadeniami, ktoré podporujú rozhranie Thunderbolt™.
 • HP USB-C ™ Travel Hub: Pre mobilných profesionálov, ktorí potrebujú viac portov pre ďalšie periférie aj na cestách. Toto riešenie umožňuje prepojenie displejov, USB zariadenia a nabíjanie pre HP Pro x2, HP Elite x2 alebo HP Elite x3 aj počas ich použitia – s jediným káblom USB-C™.
 • HP Retail Case 12: Toto riešenie predstavené na NRF možno prepojiť s HP Pro x2. Spoločne tvoria prenosné riešenie pre obchodných pracovníkov, ktorým uľahčuje predaj a implementáciu mobilných transakcií priamo na predajni.

Ceny a dostupnosť

 • HP Pro x2 612 G2, cena začína na 1,079 €.
 • HP Pro x2 612 G2 Rugged Case je na trhu v cene od 42 €.
 • HP Elite USB-C Dock je k dispozícii od 145 €.
 • HP USB-C Travel Hub je na trhu za cenu od 49 €.
 • Retail Case 12, cena začína na 1,259 €.
 • HP Elite x3 + HP Mobile Scanning Solution, cena začína na 889 €.

 Viac informácií o mobilných riešeniach od HP nájdete tu: www.hp.com/go/mobility.

Zdroj: Hp Inc.

 

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo