Výroba v závode Heidelberg v Šanghaji sa zameriava na modely Speedmaster CD 102 a Speedmaster CS 92 vo formáte formátu 70 × 100.

Napriek pandémii COVID-19 sa dopyt po tlačových systémoch, najmä na ázijských trhoch, opäť blíži k predkrízovým úrovniam. To isté platí pre objemy výroby spoločnosti Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) v jej výrobnom závode v Šanghaji.

Od svojho založenia v roku 2005, zahájenia montáže systémov postpress a následného zahájenia výroby štandardných tlačových strojov pre čínsky trh, teraz tento závod zamestnáva okolo 450 zamestnancov a vyrába tlačiarenské ofsetové stroje pre komerčnú a obalovú tlač. Výrobné operácie sú sústredené na triedu formátu 70 × 100 cm, konkrétne na modely ofsetových strojov Speedmaster CD 102 a Speedmaster CS 92.

Zákazníci vo viac ako 40 krajinách dôverujú kvalite Heidelbergu z Číny

Spoločnosť teraz vyváža stroje zo svojho sídla v Šanghaji do viac ako 40 krajín. Hlavnými zákazníkmi okrem Číny sú ďalšie ázijské trhy ako Japonsko, Indonézia, Malajzia, India a Filipíny. Zvyšuje sa však aj počet čínskych vyrábaných strojov vyvážaných do Európy – predovšetkým štandardných tlačiarenských strojov. Tlačové stroje čínskej výroby boli nainštalované v Nemecku, Taliansku, Švajčiarsku a Francúzsku. V južnej a strednej Amerike zadávajú objednávky krajiny ako Mexiko a Brazília. Výsledkom je, že miera vývozu z Číny je v súčasnosti na úrovni 19 percent a rastie.

Heidelberg v Šanghaji
Výroba a montáž v závode Heidelberg v Šanghaji

„Naša výroba v čínskom závode v Šanghaji je príbehom úspechu, a to nielen z hľadiska čínskeho trhu, ale čoraz viac aj s ohľadom na zvyšok sveta,“ uviedol výkonný riaditeľ Heidelbergu Rainer Hundsdörfer. „Už teraz pochádza asi jedna tretina všetkých vyrábaných tlačových jednotiek Heidelberg z tohto závodu.“

Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokRozšírenie zákazníckeho technologického centra
Nasledujúci článokRegistračný boom na poslednú chvíľu pre virtual.drupa