Najväčší svetový výrobca tlačových strojov Heidelberger Druckmaschinen AG oznámil, že ruší svoju účasť na veľtrhu drupa 2021. Heidelberg tvrdí, že je to kvôli „nepredvídateľným účinkom COVID-19“. Heidelberg uviedol, že sa plánuje zamerať na „nové koncepty virtuálnych veľtrhov a regionálne podujatia“.

Heidelberg je najväčším výrobcom konvenčných tlačiarenských strojov na svete a mal tradične najväčší výstavný priestor v Düsseldorfe.
V posledných mesiacoch – ešte pred krízou COVID-19 spoločnosť Heidelberg čelila prudkému poklesu predaja, preto prijala prísny program úspor, znížila stav o  2 000 zamestnancov a zastavila výrobu veľkoformátových ofsetových strojov aj digitálneho inkjetového stroja formátu B1.

Táto správa je veľkou ranou pre organizátorov Drupa Messe Dusseldorf a kladie veľký otáznik do budúcnosti.
Správy o neúčasti Heidelbergu na veľtrhu môžu spôsobiť, že ostatní vystavovatelia upravia svoje plány. Účasť už koncom mája zrušili dvaja veľkí vystavovatelia: Xerox a Bobst. Hovorí sa o množstve ďalších vystavovateľov, ktorí redukovali svoju prítomnosť, vrátane digitálneho tlačiarskeho gigantu HP, ktorý bol posledne najväčším samostatným vystavovateľom, ktorý zabral celú halu 17.

Najbližších niekoľko mesiacov bude mať na budúcnosť drupy zásadný význam, a to tak z perspektívy COVID-19, ako aj z hľadiska schopnosti účasti zahraničných návštevníkov.

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokMondi SCP vytvorí 125 nových pracovných miest
Nasledujúci článokCanon EOS R5 a R6 – skvelý výkon a kreativita