Obr.: Strihanie pásky na novo nainštalovanom digitálnom Heidelbergu Primefire 106. (zľava vpredu): Steve Huppert, Warneke Paper Box; Felix Müller a Stacey Warneke (Heidelberg). Za nimi sú Dan Maurer a Montserrat Peidro-Insa, obaja z Heidelbergu.

Začiatkom októbra pozvala tlačiareň Warneke Paper Box viac ako 60 návštevníkov z USA, Kanady a Mexika do Denveru na Open House, kde predstavila v premiére nový digitálny tlačový stroj Primefire 106 a jeho výnimočné možnosti.

Heidelberg Primefire 106

Primefire 106 v tlačiarni Warneke je prvý digitálny tlačový systém vo formáte B1 v USA a celosvetovo je prvým štandardným produkčným strojom dodaným spoločnosťou Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg). Primefire prináša najvyššiu kvalitu s rozlíšením 1200 x 1200 dpi a môže sa pochváliť širokou farebnou škálou a stabilnou konzistenciou farieb.

„Kvalita tlače Primefire 106 je úplne iná, ​​čo som do tohto času videla a spĺňa všetky moje kritériá pre digitálnu platformu,“ potvrdzuje Stacy Warneke, prezidentka a generálna riaditeľka spoločnosti Warneke.

Steve Huppert, viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti Warneke dodal: „Na Primefire 106 môžeme realizovať a vytlačiť všetko, čo sme doteraz tlačili na našich ofsetových strojoch Heidelberg.“

„Nové digitálne obchodné modely, prispôsobenia a možnosť personalizácie nám umožňujú vytvárať pridanú hodnotu pre našim zákazníkom a očakávame, že Primefire 106 bude v budúcnosti predstavovať 25 percent nášho objemu predaja.“

Míľnik v priemyselnej digitálnej tlači

Návštevníci Open House boli ohromení schopnosťami Primefire a možnosťami technológie atramentu. Primefire 106 skutočne prekročila moje očakávania,“ povedal Karim Angel, vlastník a výkonný riaditeľ spoločnosti Dataprint v Mexico City.“ Wow! Nikdy som nič podobné nevidel – inline lak, manipulácia so substrátmi – všetko na stroji ma naozaj ohromilo. Tlačový formát hárku 70 x 100 cm ma presvedčil, že Primefire je naozaj najlepším digitálnym tlačovým strojom, ktorý sa doteraz vyvinul.“

„S Primefirem 106 môžeme inšpirovať našich zákazníkov k vyskúšaniu nových obchodných príležitostí tým, že výrobu unikátnych obalov môžu rozšíriť „okrem iného“ o bezpečnostné funkcie, personalizované návrhy a rýchlejšie prototypovanie produktov, vysvetľuje Montserrat Peidro-Insa, vedúca divízie Digital at Heidelberg.

Spoločnosť Heidelberger Druckmaschinen AG predstavila digitálny tlačový stroj Primefire 106 na svetovom veľtrhu drupa 2016 a jeho sériovú produkciu spustila v rekordnom čase; za dva a pol roka. V Európe už traja zákazníci z odvetvia obalov a farmaceutických výrobkov testujú beta verzie strojov. Dopyt je obzvlášť vysoký na amerických, európskych a čínskych trhoch.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=l37js144ahw

Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo