Spoločnosť Heidelberger Druckmaschinen AG predala softvérovú dcérsku spoločnosť Docufy so sídlom v Bambergu holdingovej spoločnosti Elvaston Capital Management.

Spoločnosť očakáva, že transakcia prinesie mimoriadny príjem viac ako 20 miliónov eur.

Výrobca tlačových strojov teraz očakáva vyššie zárobky, ako sa očakávalo na začiatku finančného roka, a zvyšuje svoju prognózu prevádzkového výsledku na celý rok 2021/22. Spoločnosť teraz očakáva maržu EBITDA v rozmedzí 7 až 7,5 percenta. Doteraz manažment predpokladal 6 až 7 percent.

Docufy je poskytovateľom softvéru pre správu informácií s približne 120 zamestnancami. V decembri 2019 Heidelberg spojil svoje vlastné činnosti v oblasti periférneho softvéru (divízia Heidelberg Digital Platforms) s riešeniami spoločnosti Docufy. Digital Platforms ponúka IT riešenia pre digitalizáciu a automatizáciu procesov pri navrhovaní, výrobe a servise inovatívnych high-tech produktov.

„Prostriedky získané predajom použijeme na ďalšie napredovanie strategických investícií v budúcnosti na ceste našej digitálnej transformácie“, povedal Rainer Hundsdörfer, generálny riaditeľ spoločnosti Heidelberger Druckmaschinen AG.

Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokFACHPACK 2021: „Obaly šetrné k životnému prostrediu“
Nasledujúci článokSuperrýchla tlačiareň účteniek Epson TM-T88VII

KOMENTOVAŤ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu