Cardbox Packaging so sídlom v rakúskom Wolfsbergu je pilotným používateľom.

Spoločnosť Heidelberger Druckmaschinen AG prepracovala svoju technológiu XL: voliteľné zvýšenie rýchlosti tlače pre Speedmaster XL 106 na 21 000 hárkov/h robí z tohto vysokovýkonného systému v súčasnosti najrýchlejší hárkový ofsetový stroj na svete.

Svetovou premiérou Speedmaster XL 106 systému bol Packaging Day v závode Heidelberg vo Wieslochu. S touto rýchlosťou je teraz možná produkcia viac ako 100 miliónov výtlačkov ročne aj pri výrobe skladacích obalov

Tento stroj je atraktívny najmä pre výrobcov obalových aplikácií vo formáte 70 x 100 cm, ktorí požadujú stále vyšší výkon stroja a komplexnú automatizáciu. Pre týchto používateľov je atraktívna najmä rýchlosť tlače zariadenia Speedmaster XL 106, ktorá sa zvýšila z 18 000 na 21 000 hárkov za hodinu.

Ekonomickým prínosom je o osem až desať percent vyšší čistý výstup – za predpokladu, že sa využije plný potenciál produktivity. Na dosiahnutie tohto cieľa spoločnosť Heidelberg optimalizovala približne 200 komponentov celého systému od nakladača až po vykladač.

Pilotný používateľ

Medzinárodný výrobca obalov Cardbox Packaging so sídlom v rakúskom Wolfsbergu sa stál pilotným používateľom. Vysokovýkonný tlačový stroj Speedmaster XL 106 spoločnosť už uviedla do prevádzky.

Začiatkom budúceho roka prebehne niekoľko ďalších testovacích beta inštalácií Speedmaster XL 106. Začiatok sériovej výroby nového Speedmaster XL 106 je plánovaný na jeseň 2023.

Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo