Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) v rámci prebiehajúcej série odpredaja majetku predal svoju dominantu Print Media Academy (PMA), bývalé sídlo spoločnosti nachádzajúce sa priamo v centre Heidelbergu luxemburskej investičnej spoločnosti.

Sklenená budova s ​​dvoma symbolizovanými tlačovými valcami bola postavená pri príležitosti 150. výročia Heidelbergu a bola otvorená tesne pred výstavou drupa 2000 vtedajším nemeckým kancelárom Gerhardom Schröderom.

50 metrov vysoká, 12-podlažná budova má množstvo pozoruhodných architektonických prvkov a je jednou z najvyšších budov v Heidelbergu. Nehnuteľnosť má rozlohu 10 900 metrov štvorcových z čoho 60 % sú kancelárske priestory a 40 % kongresové priestory.
Socha trojnohého koňa „S-Printing Horse“ na otvorenom priestranstve pred budovou PMA, meria 13 metrov na výšku, 15 metrov na dĺžku a štyri metre na šírku a váži 90 ton. Je to najväčšia socha koňa na svete.

Heidelberg PMA
Heidelberg PMA

Generálny riaditeľ Rainer Hundsdörfer informuje: „Pre nás je predaj PMA ďalším logickým krokom v našej agende. Sme si vedomí, že predaj má signálny efekt: V budúcnosti však zostaneme v úzkom spojení s mestom i regiónom. Zároveň sme presvedčení, že zmena vlastníctva otvorí nové a rozmanité perspektívy pre mesto a miestnych obyvateľov. “
„Výnosom z predaja môžeme opäť posilniť našu likviditu v trvale náročnom prostredí Covid 19 a ďalej dlhodobo zvyšovať našu finančnú stabilitu prostredníctvom budúcich úspor nákladov.“

Heidelberg si ponechá svoje ústredie aj zastupiteľskú kanceláriu v prenajatých priestoroch v PMA. Časť zamestnancov presunie do ústredia vo Wiesloch / Walldorf.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo