Speedmaster CX 104 je veľmi flexibilná platforma, ktorá otvára dvere pre komerčné tlačiarne, ktoré sa snažia dostať do segmentu balenia.

Spoločnosť Heidelberger AG (Heidelberg) na veľtrhu China Print predstavila vo svetovej premiére naživo a súčasne aj na on-line zákazníckej akcii It’s Showtime z predvádzacieho centra vo Wiesloch Walldorf svoj najnovší model ofsetového tlačového stroja Speedmaster CX 104.

Speedmaster CX 104 je konfigurovateľný tlačový stroj, ktorý má uspokojiť „rastúci dopyt po flexibilných tlačových systémoch s rôznymi automatizačnými riešeniami a variantmi v komerčnom sektore.

Nový model tlačového stroja pre formát B1, je z veľkej časti „voľne škálovateľný“, čo sa týka možností vybavenia, ale už v základnej verzii sú obsiahnuté aj početné asistenčné systémy. Speedmaster CX 104 je možné nakonfigurovať podľa individuálnych požiadaviek: pre obalovú produkciu, takisto pre komerčnú tlač alebo pre špeciálne aplikácie.

showtime heidelberg
It’s Showtime Heidelberg

U stroja CX 104 sa zdôrazňuje nový ergonomický dizajn s dobrou prístupnosťou a „úplne nová filozofia obsluhy“. Medzi ktoré patrí riadiaca stanica Prinect Press Center XL 3 a systém Intellistart 3 pre automatické procesy prípravy. S novým softvérom Intellirun sa navigácia operátora rozširuje nad rámec nastavenia a má prehľad o ďalších plánovaných úlohách.

CX 104 môže mať maximálne 15 jednotiek a jeho štandardná rýchlosť je 15 000 hárkov za hodinu (max. 16 500 / hod.). Zvládne hrúbky materiálu od 0,03 mm do 1 mm.

Speedmaster CX 104
Speedmaster CX 104 – Konfigurácia stroja s 12-timi jednotkami.

Obr.: Jedná sa o stroj s ôsmimi tlačovými jednotkami, za ktorým nasledujú ďalšie štyri jednotky alebo dve lakovacie jednotky a dve medzi-sušiace jednotky. Na druhej jednotke je z hora nainštalovaný systém FoilStar pre inline aplikácie za studena.

Nová lakovacia jednotka

Pre Speedmaster CX 104 bola skonštruovaná nová lakovacia jednotka s vylepšenou ergonómiou. Je založená na technológii XL. Výmena aniloxových valcov je oveľa jednoduchšia, valec je oveľa ľahší a ľahko ho môže vymeniť jeden operátor. Zároveň sa výrazne znížil čas prípravy.

Výmena aniloxového valca v lakovacej jednotke.
Výmena aniloxového valca v lakovacej jednotke.

Dostupnosť

Speedmaster CX 104 je veľmi flexibilná platforma, ktorá otvára dvere pre komerčné tlačiarne, ktoré sa snažia dostať do segmentu balenia. Stroj je vhodný pre širokú škálu zákazníkov od firiem, ktoré uprednostňujú flexibilitu a vysokú automatizáciu … až po tie, ktoré požadujú odolnosť a spoľahlivosť, ako aj špeciálne aplikácie.
Nový model Speedmaster CX 104 sa má vyrábať vo Wiesloch v Nemecku, aj v čínskom závode v Šanghaji. Model CX 104 nahradí model stroja CX 102.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo