Nová, štýlová limitovaná edícia 907X Anniversary Edition Kit

Hasselblad vyrobil svoj prvý fotoaparát, HK-7, pred 80 rokmi. Na oslavu výročia spoločnosť predstavila 907X Anniversary Edition Kit. Luxusné balenie s digitálnou zadnou stenou CFV II 50C, telom fotoaparátu 907X, ovládacím gripom, optickým hľadáčikom a objektívom XCD 30 mm f/3,5, sľubuje „ nekompromisnú kvalitu obrazu “.

Nová, štýlová limitovaná edícia 907X Anniversary Edition

Na trh bude uvedených len 800 kusov tohto špeciálneho kitu, ktorý oslavuje narodeniny uvedenia prvého Hasselblad fotoaparátu, HK-7, v roku 1941. Model, ktorý začal túto dlhú históriu, v ktorej švédska značka dosiahla veľké uznanie za kvalitu svojich strednoformátových fotoaparátov – čo jej nakoniec prinieslo prezývku „fotoaparáty Rolls Royce“.

Hasselblad 907X Anniversary Edition (AE) čerpá inšpiráciu z ikonického fotoaparátu SWC (Super Wide Camera). Aj keď je 907X inšpirovaný SWC, vyznačuje sa mnohými kľúčovými rozdielmi.

Digitálna zadná stena CFV II 50C, je vybavená 50-megapixelovým obrazovým snímačom CMOS stredného formátu (43,8 x 32,9 mm), ktorý zaznamenáva 16-bitové farebné obrázky s dynamickým rozsahom až 14 EV. Natívny rozsah citlivosti ISO je 100 -25 600. Digitálna stena obsahuje 3,2″ výklopný dotykový displej. Súčasťou na zadnej strane sú dva sloty na karty SD a nabíjanie cez USB-C.

Hasselblad 907X Anniversary Edition
Digitálna zadná stena plynule ladí s telom filmového fotoaparátu a prepája analógové a digitálne technológie.

Hasselblad 907X je s vymeniteľným objektívom, zatiaľ čo SWC mal pevný širokouhlý objektív. Fotoaparát umožňuje pracovať s objektívmi XCD, HC, HCD, V a XPAN natívne alebo prostredníctvom adaptérov.

Mechanizmus uzávierky je obsiahnutý v objektívoch Hasselblad a pri objektívoch XCD sa rýchlosť uzávierky pohybuje od 68 minút do 1/2000 s. Elektronická uzávierka je k dispozícii až do 1/10 000 s. Blesk je možné použiť pri všetkých rýchlostiach uzávierky pomocou mechanickej uzávierky.

Automatické zaostrovanie sa dosahuje pomocou 117 voliteľných zaostrovacích bodov. Systém AF detekuje kontrast.

Hasselblad 907X Anniversary Edition Kit
Hasselblad 907X Anniversary Edition Kit

Dizajn

Každý komponent má dizajn špeciálnej edície s vlastnými detailmi k súprave k výročiu. 30 mm objektív bol vybraný tak, aby „odrážal 38 mm širokouhlý objektív používaný v SWC“. Fotoaparát a rukoväť majú čiernu koženku a eloxované hrany. Na jednej strane fotoaparátu je vyryté „Od roku 1941“. „Hasselblad“ je napísaný ručne písaným štýlom na samotnom tele fotoaparátu a optickom hľadáčiku. Objektív má tiež špeciálne detaily, vrátane zaostrovacieho prstenca s leptaným logom Hasselblad.

„Fotoaparáty Hasselblad sú od svojho vzniku fotografom dôveryhodné a zachytávajú nespočet ikonických momentov a dojímavých príbehov vrátane dokumentovania historického momentu prvých ľudí na Mesiaci,“ hovorí spoločnosť.“

Za posledných osem desaťročí spoločnosť Hasselblad neustále posúva hranice stredného formátu a zobrazovacej technológie s najnovším vývojom a unikátnymi fotografickými štýlmi a poskytuje nekonečnú inšpiráciu tvorcom, ktorí sa usilujú o vynikajúcu kvalitu.

Sada 907X Anniversary Edition bude, ako už bolo spomenuté, k dispozícii iba v obmedzenom množstve. Aktuálne je k dispozícii na predobjednávku za 15 500 eur.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Hasselblad

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo