Závod na výrobu papierových tašiek vyrástol v Brezne v júni 2019. Reaguje na vzrastajúci dopyt zákazníkov a predajcov po ekologických formách obalových materiálov, ktoré postupne nahrádzajú plastové tašky.

Závod Harmanec-Kuvert, na výrobu papierových tašiek, ktorý je súčasťou spoločnosti Eco-Investment, ukončil druhú etapu modernizácie výroby. Investícia do nových strojov na výrobu papierových tašiek a moderných skladových priestorov je vo výške 30 miliónov eur.

Celková výroba papierových tašiek sa postupne zvýši zo súčasných 100 miliónov kusov za rok na 500 až 550 miliónov kusov za rok

Modernizácia výroby je rozdelená postupne do roku 2024. V tomto roku pribudol nový sklad papiera a spotrebného materiálu, ktorý má plochu 2 400 metrov štvorcových.
Do roku 2024 má k štyrom strojom na výrobu tašiek pribudnúť ďalších šesť. V rovnakom termíne by sa mal zvýšiť aj počet zamestnancov. Aktuálne pracuje 212 zamestnancov, no celkový počet ich bude do 320.

Závod Harmanec-Kuvert
Výrobné priestory Harmanec-Kuvert.

Milan Fiľo, prezident spoločnosti Eco-Investment

„Dopyt po ekologických obaloch je obrovský a my sme pripravení reagovať. Ekológia a životné prostredie je pre nás mimoriadne dôležitá oblasť. Nie len Harmanec-Kuvert ale všetky naše spoločnosti reagujú na výzvy aj v environmentálnej oblasti.
Realizujeme opatrenia, ktoré sú zamerané na ochranu životného prostredia, znižovanie spotreby energií, zvyšovanie využiteľnosti recyklovaných papierov a farieb a kladieme dôraz na výber dodávateľov s ohľadom na ich vzťah k životnému prostrediu.“

Harmanec-Kuvert
Flexotlačový stroj MiraFlex.

Papierové tašky je možné vyrobiť aj s farebnou potlačou podľa požiadaviek zákazníka. Pre plnofarebnú tlač sa využíva moderný flexotlačový stroj, ktorý pre tlačový proces môže využiť až osem farieb.

Tašky sú vyrábané z bieleho alebo hnedého kraftového papiera. Majú vysokú pevnosť a sú šetrné k životnému prostrediu. Vďaka zvyšovaniu produktivity, diverzifikácii výroby a najmä investíciám do technológií môže spoločnosť ponúknuť zákazníkom široký sortiment papierových tašiek.

|O spoločnosti ECO-INVESTMENT, a.s.|
ECO-INVESTMENT, a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, potravinárstvo a reality. Od jeho založenia je holding prítomný vo viacerých charitatívnych projektoch v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.

Zdroj: Harmanec-Kuvert

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo