Stabilitu spoločnosti Grafobal, a. s., Skalica potvrdil Top Rating D & B ratingovej spoločnosti s celosvetovou pôsobnosťou Dun & Bradstreet. Grafobal sa tak zaradil medzi 2 % úspešných slovenských a českých spoločností, ktoré získali toto najvyššie ratingové hodnotenie na základe vyhodnotenia 1180 kritérií.

Dun & Bradstreet je členom Americkej obchodnej komory a eviduje a vyhodnocuje vyše 218 miliónov firiem z celého sveta. Informovala o tom TASR s odvolaním sa na generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Grafobalu Mariána Kožíška.

Grafobal vlani vyrobil vyše 26.000 ton obalov z papiera a lepenky, z čoho išlo 64 % na export. Podľa predbežných výsledkov za predaj výrobkov a služieb dosiahol tržby 55,5 mil. €, čo je druhý najlepší výsledok po rekordnom roku 2011. Ako uviedol M. Kožíšek, po období silných investícií do rozšírenia a zmodernizovania výroby skladačiek Grafobal plánuje tento rok uviesť do prevádzky novú zvlňovaciu a kašírovaciu linku, ktorá zefektívni a skvalitní výrobu obalov z vlnitej lepenky a umožní ponúknuť na trh nový typ lepenky G. Celkové tohtoročné investície podniku majú predstavovať 6 mil. €.

 

Grafobal, a. s., Skalica

Zefektívnenie, skvalitnenie a rozšírenie výroby očakáva Grafobal, a. s., Skalica, od spustenia novej linky na výrobu vlnitej lepenky. Produkciu plánuje spustiť v polovici tohto roka.

Nová zvlňovacia a kašírovacia linka In line laminator Expertflute 150 bude spôsobilá za rok vyrobiť asi 13.000 ton vlnitej lepenky, pričom maximálna rýchlosť stroja dosahuje až 150 metrov produktu za minútu.  Linka je predurčená na výrobu bežných typov lepeniek a zároveň bude vyrábať veľmi tenký typ lepenky s výškou profilu vlny iba 0,5 mm, aký sa dosiaľ podľa Kožíška na Slovensku ani v Česku nevyrábal.

Ofsetom potlačené obaly z tejto lepenky sa okrem iného uplatnia najmä u obalov na menšie výrobky s vysokou pridanou hodnotou, ako sú hračky, elektrotechnika a iné spotrebné predmety. Oproti svojim predchodcom bude nová linka vybavená automatickým systémom nakladania a odoberania paliet a ďalšími zlepšeniami.

Jk

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo