Výstava Filipa Kuliseva v Monaku

Slovenský fotograf Filip Kulisev má ďalšiu monotematickú výstavu v zahraničí, ktorú tentoraz venoval krásam Slovenska. Expozíciu predstavil v stredu (9.9.) v hoteli Hermitage v Monte Carle pri príležitosti slávnostného otvorenia honorárneho konzulátu Slovenskej republiky v Monaku za účasti ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, veľvyslanca SR vo Francúzsku Mareka Eštoka, predsedu Svetovej federácie obchodných komôr a Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Petra Mihoka a honorárnej konzulky Tatiany Parackovej.


Tretia výstava Filipa Kuliseva v Monaku, na rozdiel od prvých dvoch realizovaných v spolupráci s Nadáciou kniežaťa Alberta II., pozostáva z fotografií mapujúcich všetky časti Slovenska od Bratislavy a vodných mlynov na Malom Dunaji až po vodopády v Slovenskom raji.

„Väčšina fotografií zobrazuje krásy Slovenska v slnečnom zimnom počasí. Teším sa, že môžem prezentovať napríklad fotografiu Spišského hradu, ktorú daroval prezident Andrej Kiska britskému princovi Charlesovi. Väčšina vystavovaných fotografií bola aj vo fotoknihe, ktorú má vo svojej zbierke pápež František,“ uviedol k svojej novej výstave Filip Kulisev. Na slávnostnom večere, ktorý v Monaku pripomenul slovenský štátny sviatok Deň Ústavy SR, vystúpil aj folklórny súbor Lúčnica, operná speváčka Patrícia Janečková a Komorná filharmónia.


Obr.: Reprezentácia Slovenska – fotograf Filip Kulisev a Lúčničiari.

Filip Kulisev
Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP absolvoval vyše 180 individuálnych výstav na Slovensku a po celom svete. Vydal šesť kníh, ktoré ukazujú nádheru a rozmanitosť prírody a rozprávajú aj jeho príbehy z ciest. Ako jeden z dvoch fotografov na svete získal najvyšší európsky titul Master QEP (Qualified European Professional Photographer) v kategórii príroda a zároveň aj najvyšší titul Fellowship (FBIPP) od Britského inštitútu profesionálnych fotografov (BIPP). Hľadá krásne a unikátne miesta na Zemi, ktoré prostredníctvom fotografií prináša všetkým milovníkom prírody. Chce tak v prvom rade prispieť k ochrane biodiverzity a prírodného bohatstva planéty.

Zdroj: TASR

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo