Výstava v Aotea centre predstavuje prírodné krásy zo všetkých kontinentoch.

Fotograf a cestovateľ Filip Kulisev po prvý raz predstavil výstavu svojich diel Amazing Planet v Aucklande na Novom Zélande.  Na slávnostnom otvorení výstavy v Aotea centre, ktorá predstavuje prírodné krásy zo všetkých kontinentov, nechýbala novozélandská politická a diplomatická elita.

Amazing Planet v Aucklande na Novom Zélande

„Nový Zéland považujem za jednu z najkrajších krajín Zeme, kde sa veľmi rád vraciam. Na relatívne malom území súostrovia sú sústredené krásy, ktoré inde na svete nenájdete,“ uviedol Filip Kulisev.

Amazing Planet v Aucklande na Novom Zélande
Veľvyslanec SR v Austrálii a na Novom Zélande Igor Bartho považuje výstavu za výbornú propagáciu Slovenska u protinožcov.

„Po úspešnej prezentácii Slovenska vďaka výstave Amazing Planet Filipa Kuliseva a krstu jeho knihy Úžasné Slovensko v Sydney majú možnosť vidieť skvelé fotografie a knihu aj v Aucklande.

Amazing Planet v Aucklande na Novom Zélande
Už otvorenie výstavy organizované našim veľvyslanectvom v spolupráci s  honorárnym konzulom SR v Aucklande Petrom Kielym pritiahlo nečakane veľký počet záujemcov.

Je to fantastické, že sa ľudia aj  na Novom Zélande  zaujímajú o Slovensko. Rovnako je skvelé, že sa nám spolu s Filipom podarilo predstaviť Slovensko a verím, že aj vzbudiť záujem o jeho návštevu,“ povedal Igor Bartho.

Amazing Planet v Aucklande na Novom Zélande
Výstava Amazing Planet v Aucklande potrvá do 6. novembra. Počas nej sa bude premietať aj krátky film Amazing Slovakia, ktorý mal svetovú premiéru v septembri  v Bratislave.

Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev

Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP, sa za uplynulé desaťročie prepracoval do svetovej špičky vo fotografovaní prírodných scenérií. Absolvoval takmer 200 individuálnych výstav na Slovensku a po celom svete. Vydal deväť kníh, ktoré ukazujú nádheru a rozmanitosť prírody a rozprávajú aj jeho príbehy z ciest. Ako jeden z dvoch fotografov na svete získal najvyšší európsky titul Master QEP (Qualified European Professional Photographer) v kategórii príroda a zároveň aj najvyšší titul Fellowship od Britského inštitútu profesionálnych fotografov.

Hľadá krásne a unikátne miesta na Zemi, ktoré prostredníctvom fotografií prináša všetkým milovníkom prírody na Slovensku aj vo svete. Chce tak v prvom rade prispieť k ochrane biodiverzity a prírodného bohatstva planéty. Patrí k nadšeným milovníkom prírody a podporuje aktivity na jej ochranu aj pre budúce generácie.

Zdroj: Amazing Planet

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo