Filip Kulisev po tretí raz vystavuje svoje diela v rezidencií veľvyslanca USA na Slovensku. Predstavil fotografie, ktoré vytvoril najmä počas posledných ciest do USA.

„Dohromady som prežil rok a pol fotením prírodných krás v zámorí. Považujem to za krásne obdobie svojej tvorby, pretože Spojené štáty americké sú krajinou, obdarovanou množstvom úžasných a rozmanitých podôb prírody. Fascinuje ma najmä rôznorodosť ich národných parkov. Od majestátnych ľadovcov na Aljaške cez pestrofarebné gejzíry v Yellowstone, prekrásne skalné útvary v Arizone, až po sopečnú krásu Havajských ostrovov,“ povedal Filip Kulisev, ktorý na americkej pôde ukázal aj viacero krás Slovenska z vtáčej perspektívy.

Veľvyslanec USA na Slovensku Adam Sterling a Filip Kulisev
Veľvyslanca USA na Slovensku Adama Sterlinga teší, že sa USA a Slovensko zbližujú aj prostredníctvom fotografického umenia. Slovenskú premiéru bude mať aj Filipov krátky film venovaný svetovým oceánom, ľadovcom a tropickým ostrovom. „Tento film mal premiéru vlani v marci v New Yorku v rámci svetového podujatia OSN venovaného vode. Som rád, že ho môžem predstaviť oficiálne aj na Slovensku,“ dodal Filip Kulisev.

Filip Kulisev po tretí raz vystavuje svoje diela v rezidencií veľvyslanca USA na Slovensku
Na slávnostnej vernisáži nechýbali štátni tajomníci ministerstva zahraničných vecí a životného prostredia, František Ružička a Norbert Kurilla spolu s viac ako desiatkou veľvyslancov akreditovaných na Slovensku a ďalšími predstaviteľmi podnikateľskej sféry, kultúrneho a spoločenského života.Filip Kulisev po tretí raz vystavuje svoje diela v rezidencií veľvyslanca USA na Slovensku
Filip Kulisev po tretí raz vystavuje svoje diela v rezidencií veľvyslanca USA na Slovensku

Filip Kulisev

Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP, sa za uplynulé desaťročie prepracoval do svetovej špičky vo fotografovaní prírodných scenérií. Absolvoval dve stovky individuálnych výstav na Slovensku a po celom svete. Vydal deväť kníh, ktoré ukazujú nádheru a rozmanitosť prírody a rozprávajú aj jeho príbehy z ciest. Získal najvyšší európsky titul Master QEP (Qualified European Professional Photographer) v kategórii príroda a zároveň aj najvyšší titul Fellowship od Britského inštitútu profesionálnych fotografov.

Hľadá krásne a unikátne miesta na Zemi, ktoré prostredníctvom fotografií prináša všetkým milovníkom prírody na Slovensku aj vo svete. Chce tak v prvom rade prispieť k ochrane biodiverzity a prírodného bohatstva planéty.

Zdroj: Amazing Planet

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo