Nová vlajková loď systému Cinema EOS: filmová full frame kamera C700 FF.

Canon predstavil najnovší prírastok do rodiny systému Cinema EOS – filmovú full-frame kameru C700 FF. Vďaka CMOS snímaču novej generácie umožňuje robiť zábery v rozlíšení až 5,9K. Canon EOS C700 FF podporuje natáčanie vo viacerých formátoch a je kompatibilný so širokou škálou objektívov systému EF aj PL. Pri použití s objektívmi EF je k dispozícii inovatívny systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS, ktorý udržuje presné zaostrenie na pohybujúce sa objekty.

Nová technológia snímania obrazu, nové režimy a nové formáty

Základom kamery C700 FF je úplne nový full-frame CMOS snímač veľkosti 38,1 x 20,1 milimetrov, ktorý Canon navrhol pre podporu tej najlepšej filmovej produkcie. Autori tak môžu robiť zábery s neuveriteľne nízkym šumom, prirodzeným podaním pleťových tónov, malou hĺbkou ostrosti a širokou tonalitou prekračujúcou aj možnosti dynamického rozsahu 15 EV. Tento snímač pritom umožňuje natáčanie hneď v niekoľkých režimoch. Okrem full-frame napríklad aj v Super 35mm a Super 16mm. K tomu navyše podporuje množstvo formátov – od ProRes cez XF-AVC až po nekomprimovaný Cinema RAW. Najnovšia filmová kamera tak výrazne zjednodušuje aj postprodukčné práce.

Canon EOS C700 FF
Canon EOS C700 FF je kompatibilný s dokovateľným záznamovým RAW zariadením CODEX CDX-36150, vďaka ktorému je možné natáčať v 12/10-bitovom RAW formáte pri rozlíšení 5,9k, 12-bitovom RAW formáte pri rozlíšení 4K aj 2K a vo formáte ProRes pri rozlíšení 4K. Nová kamera sa môže pochváliť aj snímkovou frekvenciou, kedy pri rozlíšení 5,9K zvláda až 60 snímok za sekundu, pri rozlíšení 4K až 72 snímok za sekundu a pri rozlíšení 2K až 168 snímok za sekundu.

Canon-C700FF-Camera

Prispôsobenie podľa seba

Canon C700 FF je k dispozícii vo variante pre bajonet EF aj PL a je kompatibilná s celou škálou objektívov EF a EF Cinema. Výška snímača 20,1 milimetrov umožňuje používať aj anamorfické objektívy. Jej používateľov určite poteší aj kompatibilita s príslušenstvom pre kameru EOS C700, ako je napríklad elektronický hľadáčik EVF-V70, jednotka diaľkového ovládania OU-700 alebo upevňovacie adaptéry B4: MO-4E (pre bajonet EF) a MO-4P (pre bajonet PL). Nová filmová kamera je teda široko prispôsobiteľným zariadením, vďaka ktorému môžu dať tvorcovia filmov voľný priechod tvorivým nápadom a zužitkovať všetky výhody moderných technológií.

Hlavné vlastnosti filmovej kamery C700 FF:

 • Full-frame CMOS snímač s rozlíšením 5,9K
 • Dynamický rozsah 15 EV
 • Rôzne režimy práce snímača vrátane veľkostí full-frame, Super 35mm a Super 16mm
 • Presný a spoľahlivý systém automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS
 • Bajonet Canon EF
 • Možnosť natáčania v rade formátov vrátane Canon Cinema RAW, ProRes a XF-AVC
 • Redukcia šumu a modrej

Canon EOS C700 FF

Objektív Canon CN-E20mm T1.5 L F

Canon predstavil CN-E20mm T1.5 L F, najnovší prírastok do radu filmových objektívov s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Nový širokouhlý objektív sa môže pochváliť optickými vlastnosťami, ktoré výrazne zjednodušujú natáčanie záberov vo 4K rozlíšení.

Výnimočná optika

Súčasťou konštrukcie CN-E20mm T1.5 L F je asférický prvok s veľkým priemerom aj optický člen zaisťujúci nízky rozptyl. Najnovší objektív tak eliminuje sférickú aberáciu aj ďalšie typy nežiaduceho skreslenia. Plusom je aj vysoká reálna svetelnosť T 1.5, vďaka ktorej možno zábery vo 4K rozlíšení zhotovovať aj pri zlých svetelných podmienkach.

Kreatívni používatelia určite ocenia clonu s 11 lamelami, ktorá umožňuje vytvárať trojrozmerný bokeh s väčšou hĺbkou ostrosti. Canon CN-E20mm T1.5 L F navyše eliminuje aj tzv. Focus breathing, teda zmeny efektívnej ohniskovej vzdialenosti objektívu, ku ktorým dochádza počas zaostrovania.

Canon CN-E20mm T1.5 L F

Široká kompatibilita a vysoká odolnosť

Objektív CN-E20mm T1.5 L F dokáže pokryť obrazové pole zodpovedajúce full-frame 35mm snímaču a je kompatibilný ako s najnovšou filmovou kamerou EOS C700 FF, tak aj s multimediálnou zrkadlovkou EOS-1D C a ďalšími full-frame fotoaparátmi. Novinka sa môže pochváliť aj špeciálnym gumovým krúžkom okolo mechanizmu uchytenia objektívu. Krúžok vďaka svojej štruktúre zaisťuje odolnosť voči dažďovým kvapkám a umožňuje tak natáčanie aj vo veľmi náročných poveternostných podmienkach.

Ovládanie nového objektívu CN-E20mm T1.5 L F je rovnaké ako v prípade ostatných objektívov rodiny EF Cinema. Novinkou sú fosforeskujúce indikátory na prednom tubuse objektívu, ktoré zlepšujú orientáciu pri zlom okolitom osvetlení. Užitočnou vychytávku ponúka aj zaostrovací krúžok – číselné hodnoty totiž zobrazuje na oboch stranách a kameraman tak môže rýchlo a pohodlne kontrolovať zaostrenú vzdialenosť. Pozornosť si zaslúži tiež prirodzený odpor mechanizmu zaostrovania aj rozsah uhla otáčania zaostrovacieho krúžku, ktorý je celých 300 stupňov.

Hlavné vlastnosti objektívu Canon CN-E20mm T1.5 L F:

 • Podpora 4K rozlíšenia a pevná ohnisková vzdialenosť 20 mm
 • Skvelá reálna svetelnosť
 • Hmotnosť len 1,2 kg pri dĺžke 118,4 mm
 • Špičková obrazová kvalita
 • Perfektné opticko-mechanické prevedenie a odolnosť

Zdroj: Canon

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo