Slovenský fotograf a cestovateľ Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP dosiahol ďalší výnimočný medzinárodný úspech. Stal sa držiteľom ocenenia FEP European Landscape Golden Camera 2012.

Prvé miesto v jednej z najdôležitejších súťaží profesionálnych fotografov na svete
V súťaži o najlepšieho Európskeho profesionálneho fotografa 2012 získal cenu ako jediný zástupca Slovenska. „Som veľmi rád, že som sa dokázal posunúť ďalej a získať zlato po minuloročnom striebre“, povedal Filip Kulisev.


Dve tisícky diel od profesionálnych fotografov z 29 krajín celého sveta súťažili v šiestich kategóriách a v dvoch samostatných sekciách, venovaných študentskej a medzinárodnej fotografii. Súťaž každoročne organizuje Federácia európskych profesionálnych fotografov (FEP). Filip Kulisev uspel v kategórii príroda. „Veľmi rád fotografujem netradičné a menej známe miesta na našej úžasnej planéte. Tentoraz mi úspech priniesli zábery údolia islandskej rieky Hvíta, polárnej žiary v Nórsku a unikátneho horúceho prameňa v tvare oka Grand Prismatic“, dodal Kulisev.

„Filip Kulisev je pre mňa jeden z najvýznamnejších fotografov prírody na svete. Svojou prácou, ktorú prezentoval na Golden Camera na mňa veľmi zapôsobil“, povedal člen poroty – nemecký fotograf Andy J. J. Hens.

Filip Kulisev je držiteľom certifikátu a najvyššieho titulu Master QEP (Qualified European Professional Photographer) ako druhý na svete v kategórii príroda.V januári 2012 sa stal prvým profesionálnym fotografom z krajín strednej a východnej Európy, ktorý získal v Londýne, v kategórii prírodné scenérie, najvyššie ocenenie, certifikát a titul Fellow od Britského inštitútu profesionálnych fotografov (FBIPP). Filip Kulisev je len tretím a najmladším držiteľom tohto titulu na svete. Zároveň je autorom štyroch publikácií o najkrajších miestach na našej planéte.

Zdroj: FK

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo