Fedrigoni posilňuje svoju prítomnosť v prémiových papieroch pre trh luxusných obalov.

Skupina Fedrigoni, popredný svetový hráč vo výrobe prémiových papierov, podpísala dohodu s anglicko-francúzskou spoločnosťou Arjowiggins o akvizícii Guarro Casas (Španielsko). Dohoda bola podpísaná niekoľko dní po tom, ako Arjowiggins UK Group a jej pobočky v Spojenom kráľovstve vyhlásili bankrot. Spoločnosť Guarro Casas bola súčasťou skupiny Arjowiggins UK Group.

Španielska spoločnosť Guarro Casas sa špecializuje na výrobu vysokokvalitných luxusných papierov, určených hlavne na väzbu knižnej produkcie a kreatívne aplikácie. Továreň so 140 zamestnancami sídli v Gelide (Barcelona)

„Akvizícia Guarro Casas je novou kapitolou našej globálnej stratégie rastu vo svete špeciálnych papierov pre prémiové obaly a iné kreatívne aplikácie, ktoré nám umožnia slúžiť všetkým značkám, dizajnérom, tlačiarňam a spracovateľom ešte efektívnejšie. Nová spoločnosť v našej skupine rozšíri naše portfólio o ďalšie know-how a technológie, ktoré veľmi dobre dopĺňajú naše portfólio,“ hovorí Marco Nespolo, generálny riaditeľ skupiny Fedrigoni.“

Zdroj: Fedrigoni

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo