europapier_atmosfera

O novinkách a trendoch sa diskutovalo aj v rámci augustového termínu akcie s názvom „Raňajkové dizajn menu“, ktorú organizuje spoločnosť Europapier Slovensko každý mesiac vo svojich priestoroch. Organizátorkou a zároveň autorkou tohto zaujímavého konceptu je Mária Danišová (zodpovedná za backselling dívízie kreatívnych papierov v spoločnosti Europapier).

Medzi komunitou pozvaných nechýbajú grafickí dizajnéri, ilustrátori, ľudia z reklamných agentúr, produkčných domov, či obchodní partneri – skrátka kreatívni ľudia, ktorí sa zaujímajú o design a kreatívne papiere. Prezentácie sú zostavené v aktuálnej téme prezentovanej značky papiera, ktorý sa predstaví v širšom kontexte. Počas akcie je daný priestor spíkrom, komerčným partnerom a účastníkom na networking po oficiálnej časti. K dispozícii sú vždy vzorkovníky a ukážky print produkcie, ako aj produktový špecialista divízie DESIGN PAPERS.

Aj farebné papiere môžu byť IN

Farba v módnom priemysle je samozrejmosťou. Byť IN resp. ísť s módou znamená sledovať farebnosť ošatenia a módnych doplnkov pre každú príležitosť a ročné obdobie. Farebná paleta, ktorá by sa mala objaviť v našom šatníku môže byť široká od zaujímavých odtieňov modrej, zelenej, fialovej, béžovej a šedej v kombinácii s tmavými výraznými farbami s pastelovým podtextom v odtieňoch červenej farby atď. Tak znejú odporúčania v módnych časopisoch.

Farebné papiere ako módny doplnok?

V bežnom živote sú samozrejmosťou základné farby biela a čierna. Ak hovoríme o papieri, tak väčšina z nás by uviedla farbu bielu. Ak hovoríme o móde a kreativite, tak toto pravidlo nemusí vždy platiť! Tak ako v textilnom priemysle je množstvo látok, tak aj v papierenskom priemysle je široká škála rôznych papierov. A že je z čoho vyberať sa mohli dozvedieť účastníci „Raňajok“ z príspevku Kataríny Hendrichovskej (Produktová špecialistka divízie Design, Europapier Slovensko).

Ako uviedla Katarína Hendrichovská, spoločnosť Europapier Slovensko má vo svojom širokom ponukovom portfóliu kreatívnych papierov tiež kolekciu farebných papierov. Jeho súčasťou sú aj papiere radu Color Style a papiere radu IQ color. Uvedené farebné papiere sa vyznačujú vysokou kvalitou a výbornými tlačovými vlastnosťami. „Prvé dojmy sú veľmi dôležité v akomkoľvek prostredí, ale najmä v tvorivom svete. Využívanie farebných papierov otvára nové možnosti pre aplikácie a kombinácie pri potlači, alebo výrobe produktov. Europapier aj týmto prístupom chce ponúknuť ešte väčšiu flexibilitu pre svojich zákazníkov“ konštatovala okrem iného Katarína Hendrichovská vo svojom vystúpení.

Color Style

Color Style je kartón s hladkým povrchom farbený v hmote vyrábaný v 19 farebných odtieňoch. V ponuke je už aj 6 nových farieb. Color Style je vhodný pre výrobu luxusných obalov, knižných obálok, foldrov, kalendárov, pohľadníc, pozvánok a akékoľvek použitie, ktoré vyžaduje pevnosť a tvrdosť v kombinácií s výnimočnosťou pre návrhy prezentácií.


Obr.: Pôvodný sortiment sa rozšíril o 6 nových farieb.

V prípade potlače sa môže použiť klasická aj digitálna technológia tlače. V prípade ďalšieho spracovania sa dá aplikovať na kartón UV lak, laminovanie, razba, razba s fóliou a iné možnosti napr. výsek, alebo digitálny laserový výsek. Kartón Color Style má certifikáciu FSC.

Obr.: Aplikácia prevedená laserom (Studio Kanovits).

IQ color

IQ color je bezdrevný farebný papier. IQ je skratka pre ideálnu kvalitu, čo garantuje ideálny papier pre vysoko kvalitnú potlač aj konverziu projektov. Papier IQ color vyrába papierenská spoločnosť Mondi a bol vyvinutý pre všetky typy použitia. Hladký povrch, vynikajúca stabilita a vysoká nepriehľadnosť celého portfólia IQ je spoľahlivou voľbou.


Spoločnosť Europapier ponúka IQ color portfólio v štyroch rôznych gramážach (80, 120, 160 a 230 g/m2) a 36 farbách. Vyberte si svoj obľúbený z 36 odtieňov – od bledých pastelových, po intenzívne neónové, medzi ktorými nechýba čierna. Okrem hárkov veľkých formátov pre profesionálne tlačiarne, Europapier ponúka IQ color aj vo veľkosti (A4 / A3), ako aj obálky formátu DL.

Aplikácia

Bez ohľadu na to, či IQ color použijete v laserových, atramentových tlačiarňach, alebo pre iné tlačové aplikácie – výsledky hovoria samé za seba. Tento všestranný papier, má veľmi dobré tlačové vlastnosti, vysokú odolnosť a farebnú stálosť a nie je nijako škodlivý pre deti. Bolo overené, že farbivá používané pre tento rad papierov sú bezpečné v súlade s európskym štandardom „Bezpečnosť hračiek“. IQ color kladie dôraz na kreativitu a inšpiruje vzrušenie, či je použitý profesionálne v polygrafii, kanceláriách, alebo aj pre iné remeselné činnosti.

Certifikácia

IQ color má certifikáciu FSC a je zaradený do portfólia Green Range ekologických papierov, ktoré získali certifikáciu FSC, PEFC, alebo TCF (bielené bez použitia chlóru) alebo 100% recyklované. Navyše označenie EU Ecolabel pre tento papier deklaruje vynikajúce výsledky v oblasti ochrany životného prostredia. Výrobky, ktorým bolo udelené označenie EU Ecolabel majú celkovo menší environmentálny dopad ak ich hodnotíme voči porovnateľnej produktovej rade. Okrem toho, výrobky EU Ecolabel vypúšťajú menej škodlivín počas svojho životného cyklu a sú ľahšie recyklovateľné.


Obr.: Fajnšmekri si mohli vychutnať aj dobrú kávu.

Na záver
Spoločnosť Europapier Slovensko, s.r.o. je výhradným dodávateľom vyššie uvedených papierov. Viac informácií o produktoch pre profesionálov a kancelárie nájdete na stránkach: www.europapier.sk

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo