Konica Minolta predstavuje na európskom trhu veľkoformátovú farebnú tlačiareň– KIP C7800. Novým zariadením posilnila spoločnosť svoj sortiment v tomto segmente. Veľkoformátové portfólio teraz zahŕňa komplexnú ponuku čiernobielych a farebných riešení pre užívateľov a poskytovateľov tlače, ktorí požadujú najvyššiu úroveň kvality, rýchlosti a efektivity prevádzkových nákladov.

KIP C7800 je jedným z piatich zariadení, ktoré definujú druhú generáciu veľkoformátového portfólia Konica Minolta.

Medzi čiernobielymi zariadeniami KIP 700m, KIP 7100 a KIP 7700/7900, je KIP C7800 jediný hybrid farebnej a čiernobielej LED tlačiarne – je výkonným tlačovým produkčným riešením pre technické a inžinierske dokumenty, výrobné výkresy a schémy, architektonické vizualizácie a mapy. Tlačiareň je vybavená RIPom (Raster Image Procesing) a je určená aj pre grafických zákazníkov, ktorí sa venujú tlači plagátov.

KIP C7800 je založený na unikátnej tlačovej LED technológii, ktorá znižuje prevádzkové náklady vysokokvalitnej farebnej a čiernobielej tlače. Disponuje rozlíšením 600 x 2400 dpi pri rýchlosti čiernobielej tlače až 390 m2/h a 325 m2/h pri farebnej produkcii. Tento nový produkčný systém disponuje kapacitou médií 480 m2, tromi zásobníkmi roliek a automatickým hárkovým podávačom, ktorý umožňuje užívateľom tlačiť rôzne veľkosti výkresov pri plnej produkčnej rýchlosti a zvyšuje všestrannosť tlače na špeciálne médiá. V čiernobielom móde neprejde tlačové médium farebnými zobrazovacími jednotkami, čo znižuje celkové prevádzkové náklady a prináša cenovo dostupné čiernobiele technické CAD výkresy.


Ďalšie výhody KIP C7800 spočívajú napríklad v celkovej kapacite CMYKového toneru (4 000 gramov), umožňujúcej dlhšiu a neprerušovanú tlač. Užívateľský komfort zabezpečuje rozhranie dotykového displeja a exkluzívna technológia prenosu tonera na obrazový pás pre automatickú kalibráciu médií. Ergonomický systém držiakov roliek zjednodušuje proces zakladania papierových roliek. Tri integrované zásobníky s automatickým zakladaním ponúkajú veľmi rýchle prepínanie medzi rolkami pre zmiešané sady rôznych formátov alebo typov médií. KIP C7800 ponúka výhody všestrannej produkcie vďaka rôznym vylepšeniam, ide napríklad o tlač cez cloud, funkcie skenovania a kopírovania alebo plne integrované stohovanie a skladanie. Profesionálne nastavenia správy farieb a tlače (KIP softvér reprocontrol.net) vylepšujú systémové možnosti kompletného riešenia pre všetky druhy technických aplikácií – vrátane outdoorových, vďaka vodeodolnej a svetlostálej tonerovej technológii.

Všetky KIP systémy série 7 sú vybavené komplexným softvérovým balíkom IPS 7.4, vrátane KIP Color RIP pre lepšiu správu farieb a KIP Cost Review Application pre riadenie nákladov a účtovania. Systémy tiež ponúkajú tlač a náhľady z PC klientskej alebo webovej aplikácie. Okrem toho aplikácia KIP Cloud Printing poskytuje okamžitú dostupnosť tlače prostredníctvom e-mailu a nevyžaduje si žiadny vlastný server, pričom je zachovaná bezpečnosť tlače dôverných dokumentov. Optimálnu kompatibilitu riešia certifikované ovládače pre Windows a AutoCAD.

 
„KIP C7800 využíva LED technológiu, ktorá zabezpečuje nízke prevádzkové náklady a ponúka koncovým užívateľom skutočnú produktivitu a cenovú výhodnosť veľkoformátovej tlače,“ povedala Anja Schappert, Product Manager, Wide Format Solutions spoločnosti Konica Minolta Business Solutions Europe. „Táto tlačiareň je základom nášho veľkoformátového portfólia, ktoré ponúka riešenie pre každú požiadavku veľkoformátového trhu.“

Zdroj TS: KONICA MINOLTA

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo