FachPack 2018: Nové trendy, nové perspektívy a nové príležitosti: Európsky baliaci priemysel je plný rozmanitosti a dynamiky.

FachPack je medzinárodný veľtrh obalových technológií, ktorý oslovuje odborníkov a špecialistov z obalového odvetvia, ktorí hľadajú informácie o najnovšom vývoji a ponuke priemyselných a spotrebiteľských obalov.

FachPack 2018

FachPack sa uskutočnil v dňoch 25. – 27. septembra v nemeckom Norimbergu. Predstavil návštevníkom širokú škálu obalových technológií a strojových zariadení naprieč celým procesným reťazcom. Vystavovatelia predstavili množstvo nových obalových materiálov a baliacich strojov i zariadení pre tlač a dokončovacie logistické systémy a služby.

Fachpack 2018
Počas veľtrhu usporiadatelia pripravili množstvo informatívnych programov nielen o novinkách zo sveta obalového priemyslu. Dve fóra PackBox a TechBox ponúkli 100 prednášok, ktoré si vypočulo až 7 500 poslucháčov a účastníkov diskusie.

Zvýšená zahraničná návštevnosť

Približne 45 000 návštevníkov (2016: 41 014) navštívilo veľtrh FachPack 2018. To zodpovedá nárastu viac ako osem percent v porovnaní s posledným FachPack. Na stánkoch 1 644 vystavovateľov (2016: 1 542 vystavovateľov) v 12 výstavných halách sa uskutočnili intenzívne diskusie o obalových riešeniach pre spotrebný a priemyselný tovar. Témy digitalizácie, elektronického obchodu, dizajnu obalov a predovšetkým udržateľnosti dominovali diskusiám.

packaging
Podľa zverejnených údajov organizátorov bol na veľtrhu FachPack 2018 naviac zastúpený vysoko efektívny nemecký obalový priemysel s 1 023 vystavovateľmi. Podiel medzinárodných vystavovateľov bol 38 percent. Predovšetkým boli silne zastúpené susedné európske krajiny, najmä Taliansko, Holandsko, Poľsko, Švajčiarsko, Česká republika, Rakúsko a Turecko. Podľa výsledkov prieskumu nezávislého inštitútu bolo 98% návštevníkov spokojných s ponukou a organizovaním veľtrhu FachPack.

„Som nadšená dynamikou a kreativitou, ktorá sa počas troch dňoch niesla vo výstavných priestoroch. Mohli sme vidieť a zažiť: Obalový priemysel sa výrazne mení,“ povedala Cornelia Fehlner, manažér spoločnosti FachPack.

FachPack 2018
FachPack 2018
FachPack 2018
Okrem technických problémov sa priemysel zaoberá predovšetkým otázkou: aké inteligentné baliace riešenia existujú pre komplexné požiadavky, ktoré sú v službách pre životné prostredie a spotrebiteľov a súčasne sledujú celý cyklus? „Ide o balenie zajtrajška.“

A tejto téme sa chcú organizátori venovať na FachPack 2019. Manažment výstavy vyhlásil, že pre rok 2019 bude hlavnou témou FachPacku „Ekologické balenie“.
Nasledujúci Fachpack sa bude konať od 24. do 26. septembra 2019 vo Výstavnom centre Norimbergu.

Pripravil: František Martančík
Fotografie: FachPack

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo