Epson uvádza rad sublimačných tlačiarní SureColor SC-F. Tlačiarne v šírke 44” a 64” znamenajú vstup spoločnosti Epson do oblasti tlače na textil. Spoločnosť Epson vstúpila do oblasti sublimačnej tlače, keď oznámila uvedenie dvoch modelov sublimačných tlačiarní s podávaním papiera v rolkách: 44” SureColor SC-F6000 a 64” SureColor SC-F7000.

Tieto nové tlačiarne poskytujú vysoko kvalitnú tlač v rozlíšení až 720 × 1440 dpi na všetky transferové papiere popredných značiek. Ide o prvé sublimačné tlačiarne od spoločnosti Epson, ale aj o prvé tlačiarne v tomto odbore, pri ktorých bola každá súčiastka, od atramentu a tlačovej hlavy až po šasi tlačiarne a voliteľné príslušenstvo, navrhnutá a vyrobená jedinou spoločnosťou. To je zárukou optimálnej kvality, výkonu a spoľahlivosti, ktoré vám pomôžu maximalizovať produktivitu aj zisk a znížiť celkové náklady na vlastníctvo.

Modely SureColor SC-F sú odolné a robustné CMYK tlačiarne s podávaním papiera v rolkách, ktoré nájdu uplatnenie v najrôznejších aplikáciách. 64“ SureColor SC-F7000 pre stredné až veľké objemy tlače a 44“ SureColor SC-F6000 pre stredné až nízke objemy tlače boli vyvinuté pre efektívnu výrobu soft signage produktov, športového oblečenia, odevov, príslušenstva a zákazkových reklamných alebo dekoratívnych predmetov. K jednoduchému a rýchlemu nastaveniu a používaniu prispieva inovatívny systém pre zakladanie tlačového média jednou osobou a ďalšie funkcie ako automatický systém pre napínanie médií alebo intuitívny ovládací panel LCD.


Obidva modely dokážu tlačiť rýchlosťou od 16 do 57 m2/h, v závislosti na danom použití. Zároveň sú vybavené integrovanými vysokokapacitnými zásobníkmi atramentu s objemom 1,5 litra, ktoré je možné veľmi ľahko dopĺňať. K maximálnej nepretržitej produkcii s minimom prestojov kvôli údržbe ďalej prispieva tiež systém automatického navíjania vytlačeného materiálu – ten je štandardom pri modeloch SC-F7000 a voliteľnou funkciou pri modeli SureColor SC-F6000.

Tlačová hlava Epson MicroPiezo TFP®, ktorá je v oblasti sublimačnej tlače už zavedenou technológiou, je zárukou presných a opakovateľných výsledkov aj dlhej životnosti. Pri použití so špeciálne vyvinutým atramentom na vodnej báze Epson UltraChrome DS sa tak môžete tešiť na výnimočný obraz so žiarivými farbami, intenzívnou čiernou, ostrými kontúrami a plynulými tónovými prechodmi. Pri tlači na textil dosiahnete s tlačiarňami radu SureColor SC-F zároveň mimoriadne výsledky. Potlače sú odolné voči svetlu, praniu, oderu aj potu.

zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo