Nové modely sú obohatené novými funkciami a sú ideálnou voľbou pre veľké firmy a organizácie venujúce sa vyššiemu vzdelávaniu, pretože sú vhodné na použitie v posluchárňach, aulách a veľkých zasadacích miestnostiach. Tieto modely sú tiež kompatibilné s objektívmi Epson EB-G5 – vhodné pre firmy, ktoré uskutočňujú upgrade svojich projektorov na pevnú inštaláciu. Nový rad výkonných projektorov, ponúka vysokú kvalitu obrazu.

Do nového radu patria modely Epson EB-G6650WU, EB-G6550WU, EB-G6450WU, EB-G6250W, EB-G6050W a EB-G6350. Všetky sa môžu pochváliť vysokou úrovňou jasu, od 4 500 lm do 7 000 lm, a podporujú celý rad rozlíšení výstupného obrazu, aby vyhoveli potrebám naozaj každej firmy.

Vďaka technológii 3LCD od spoločnosti Epson sú živé farby reprodukované úplne verne a rovnako vysoký biely aj farebný svetelný výkon je zárukou toho, že je možné projektory bez ťažkostí používať v prostredí s rôznymi úrovňami okolitého osvetlenia. Navyše je možné projektor vertikálne otáčať o 360 stupňov, takže je možné obraz prezentácie podľa potreby ľahko presúvať naprieč celou miestnosťou.

Všetkých šesť modelov sa veľmi ľahko nastavuje aj obsluhuje, za čo vďačí mnohým užívateľsky prívetivým inštalačným prvkom, ako sú napríklad funkcie zarovnania pixlov alebo vyrovnanie nerovnomerného rozloženia farieb. Tieto funkcie sa postarajú o to, že po nainštalovaní projektorov sa užívatelia nebudú musieť zdržiavať úpravami nastavenia obrazu a budú sa môcť plne sústrediť na prezentovaný obsah.


Modely Epson EB-G6650WU, EB-G6550WU, EB-G6450WU, EB-G6350, EB-G6250W a EB-G6050W budú dostupné od marca 2013.

Cenovo dostupné 3D projekcie pre početné publikum

Spoločnosť Epson, významný hráč na trhu s projektormi s viac ako 11 rokmi skúseností , oznamuje vydanie svojho prvého systému dvoch prepojených pasívnych 3D projektorov. Tento model ponúka jasný a cenovo dostupný 3D zážitok pre veľké publikum, preto ide o ideálnu voľbu pre vzdelávacie inštitúcie, múzeá, výstavy a podniky pôsobiace v pohostinstve. Systém Epson EB-W16SK sa pýši nízkymi celkovými nákladmi na vlastníctvo (TCO), podporuje všetky súčasné formáty 3D signálu kompatibilné s HDMI a zaručuje akokoľvek veľkému publiku jasnú a živú 3D projekciu.

Projektorový systém EB-W16SK sa skladá z dvoch samostatných projektorových jednotiek, ktoré sú spojené prostredníctvom špeciálne navrhnutého držiaka. V rámci ovládania a nastavenia sú projektory prepojené cez rozhranie USB, pričom ku každému objektívu je pripojená polarizačná doska. Obe projekcie sa prekrývajú, takže oba obrazy sú potom elektronicky zarovnané pomocou funkcie automatického zarovnania projektoru a dokážu súbežne premietať obraz na strieborné plátno, ktoré je predávané samostatne.

O špičkovú kvalitu obrazu sa stará technológia 3LCD od spoločnosti Epson, ktorá dokáže verne reprodukovať širokú škálu farieb, a vytvárať tak prirodzené a žiarivé obrazy – ideálne na použitie napríklad pri výučbe prírodných vied a umeleckých výstavách. Oba projektory majú rovnako vysoký biely aj farebný svetelný výstup dosahujúci hodnoty 3 000 lúmenov a umožňujú jasnú 3D projekciu pri rôznych svetelných podmienkach.

Epson EB-W16SK dokáže zobraziť obsah v ktoromkoľvek formáte 3D signálu, ktorý je kompatibilný s HDMI, t.j. side-by-side, top-and-bottom aj frame packing. Vďaka tomu majú užívatelia možnosť zobrazovať čokoľvek zo širokej škály dostupného 3D obsahu. Projektor je dodávaný s jedným kusom polarizačných 3D okuliarov, ktoré zaručujú jasný trojrozmerný obraz a vďaka nízkym výrobným nákladom ponúkajú cenovo dostupný 3D zážitok pri nízkych celkových nákladoch na vlastníctvo.


Ide o prvý systém dvoch prepojených pasívnych 3D projektorov. Vďaka kombinácii pasívnej 3D technológie a cenovo dostupných okuliarov ponúka model Epson EB-W16SK užívateľom nízke celkové náklady na vlastníctvo a je ideálnou voľbou do prostredia, kde si chcú 3D obsah vychutnávať veľké skupiny ľudí.

Systém EB-W16SK je dostupný od 1. januára 2013 za cenu 1.898,40 EUR.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo