Veľkoformátové tlačiarne SureColor SC-P7500 a SC-P9500 ponúkajú vynikajúcu kvalitu a všestrannosť pre najrôznejšie použitie.

Spoločnosť Epson uvádza na trh svoje prvé 12-farbové veľkoformátové tlačiarne. Tlačiarne ponúkajú doteraz najširší farebný priestor, ktorý z 99 % pokrýva vzorkovnicu farieb Pantone. Tlačiarne SureColor SC-P7500 (24″) a SC-P9500 (44″) sú ideálne pre umelcov a fotografov, pretože ponúkajú spoľahlivú reprodukciu potrebnú pre profesionálne výtlačky a vysokú rýchlosť pre veľkoobjemové produkcie.

Tlačiarne SureColor SC-P7500 (24″) / SC-P9500 (44″)

Obe veľkoformátové tlačiarne dopĺňa novo vyvinutá sada atramentov Epson UltraChrome Pro12 s technológiou K3. Špeciálna sada atramentov umožňuje dosiahnuť farebne veľmi verných výtlačkov. Systém atramentov umožňuje tlačiť súčasne oboma čiernymi atramentmi a obsahuje aj oranžovú, zelenú a fialovú farbu. Tieto dva modely radu P boli vyvinuté pre najrôznejšie použitie: Pre potreby profesionálnych fotografov a výtvarníkov, ktorí vyžadujú najvyššiu kvalitu tlače, aby boli ich diela atraktívnejšie pre náročných zákazníkov.

epson_ultrachrome_pro12_surecolor_sc_p7500_p9500
Okrem 12-farbového systému atramentov používajú pokročilé tlačové hlavy vyvinuté spoločnosťou Epson, ktoré majú pre každú farbu až 800 trysiek, zaisťujúcich presné umiestnenie tlačových bodov a eliminujúcich tlačové chyby. Vďaka tlačovej hlave μTFP12 s rozlíšením 300 dpi a dvanástimi kanálmi kombinujú tlačiarne vysokú rýchlosť s kvalitou.
Obrázky vynikajú plynulými prechodmi a presnou reprodukciou textúr. Nanesením špeciálnej vrstvy, ktorá zvýrazní čiernu farbu, možno dosiahnuť hlbších čiernych odtieňov. Vytlačené obrázky sú tak ešte pôsobivejšie a dramatickejšie.

Print Head
Tým, ktorí oceňujú skutočnú tvorivú slobodu a potrebujú tlačiť na širokú škálu médií, umožňujú tlačiarne SC-P7500 (24″) a SC-P9500 (44″) tlač na grafické papiere, plátna, fotografický papier a ďalšie médiá. Pre tvorcov nátlačkov obalov a zmluvných nátlačkov, pre ktorých je dôležitá presnosť. Spoločnosť Epson pozdvihla priemyselný štandard pre nátlačok na novú úroveň.

S využitím technológie merania farieb, kontroly a korekcie môžu užívatelia pracovať efektívnejšie a s väčšou istotou. Voliteľný nástroj SpectroProofer so spektrofotometrom zaistí rýchlejšie a presnejšie meranie farieb a úplnú automatizáciu kontroly farieb na nátlačkovej linke. Výsledky sú skrátka spoľahlivo predvídateľné.

surecolor_sc-p7500

Slávek Gross, LFP Business Account Manager v spoločnosti Epson Europe CZ & SK

„Ak chceme ponúkať skutočne inovatívne produkty, musíme načúvať tomu, čo zákazníci naozaj potrebujú a čo nepotrebujú. To nám umožňuje navrhovať tlačiarne bez nadbytočných technológií a zamerať sa na to, čo je pre ich každodenné používanie najdôležitejšie. Ponúkame používateľom prvýkrát v historii 12-farbové fototlačiarne a väčšiu tvorivú slobodu a nové potenciálne obchodné príležitosti. K tomu sa pridáva pozoruhodná rýchlosť tlače, kvalita výstupu a užívateľsky prívetivé rozhranie. Ponúkame kompletné riešenie – tlačiareň, atramenty, substráty, softvér a podporu. Všetky komponenty sa na konečnom perfektnom výsledku podieľajú.“

Poznámka: 99% pokrytie farebného priestoru vzorkovnice PANTONE FORMULA GUIDE Solid Coated je vyhodnotené na základe tlače originálnymi atramentmi Epson na biely polo matný kontrolný papier Epson Proofing Paper White Semimatte s použitím tlačového ovládača Epson pri rozlíšení 2400 × 1200 dpi. V prípade tlače za iných podmienok sa pokrytie vzorkovnice farieb PANTONE® môže líšiť.

Tlačiarne SureColor SC-P7500 a SC-P9500 budú dostupné od decembra 2019.

Spracoval: František Martančík
Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo