Spoločnosť EPSON neustále pracuje na vylepšeniach svojich tlačiarní. V Banskej Štiavnici predstavili celú škálu farebných aj čiernobielych tlačiarní do domácnosti zo série EcoTank. Konkrétne ukázali štyri modely z radu farebných tlačiarní (L3150, L3110, L7160, L7180) a tri modely z radu čiernobielych tlačiarní (M1100, M1120, M2140).

Všetky nové modely sú z radu atramentových tlačiarní, ktoré sú výhodnejšou alternatívou k laserovým tlačiarňam. Nielen, že ponúkajú tlač za lepšie ceny ako laserové tlačiarne, ale aj s výrazne nižšou spotrebou energie, čím šetria životné prostredie.

Epson printer EcoTank
Tlačiarne zo série spotrebiteľských farebných tlačiarní EcoTank (L3150, L3110, L7160, L7180) sú kompaktnejšie, ústretovejšie a výhodnejšie ako kedykoľvek predtým. Všetky modely sa dodávajú so zásobou atramentu až na tri roky, čím šetria až 90% výdavkov na atramentové náplne. Podobne ako predošlé modely, aj L3150, L3110, L7160 a L7180 majú nádržky na atrament umiestnenú na prednej časti, vďaka čomu poskytujú jasný prehľad o stave atramentu a zjednodušujú prípadnú výmenu atramentových náplní. Tá je jednoduchšia ako kedykoľvek predtým vďaka systému plnenia atramentu novej generácie.

Vylepšené atramentové fľaštičky sú navrhnuté tak, aby sa znížilo riziko neporiadku a vyšplechnutia a navyše obsahujú mechanizmus, ktorý zaisťuje, že príslušnou farbou sa dajú naplniť len tie správne nádržky.

Aj samotná tlač je veľmi jednoduchá a intuitívna vďaka pripojeniu na Wi-Fi a možnosti tlačiť z mobilu alebo tabletu cez aplikáciu Epson iPrint. Všetky zariadenia sú 3 v 1 – ponúkajú kopírovanie, tlač, skenovanie a dokonca aj tlač fotografií bez okrajov. Model L7180 ponúka aj tlač vo formáte A3.

Epson new model printer EcoTank
Atramentové tlačiarne z produktovej rady čiernobielych tankových systémov (M1100, M1120, M2140) boli navrhnuté s dôrazom na ekológiu. Ich týždenná spotreba elektriny sa pohybuje v rozmedzí 1 až 2 kWh, za čo si vyslúžili certifikát Energy Star.

Ich nízka spotreba spolu s nízkymi nákladmi na tlač ich radí medzi cenovo najvýhodnejších tlačiarne pre zákazníkov. Ekonomické opatrenia sa však v žiadnom prípade neodrazili na výkonnosti a kvalite tlače. Modely M1100 a M1120 tlačia rýchlosťou 15 strán za minútu s výstupom prvej strany už za 8 sekúnd. M2140 je navyše zariadením typu 3 v 1 – ponúka tlač, kopírovanie a skenovanie.

Podobne ako väčšina tlačiarní z dielne spoločnosti EPSON, aj tieto modely ponúkajú kompaktný a ústretový dizajn.

Zdroj: Epson

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo