Epson uvádza na trh vysoko produktívnu, spoľahlivú a flexibilnú 64palcovú sublimačnú tlačiareň SureColor SC-F7100. Po úspechu SC-F7000 zareagovala spoločnosť Epson na názory zákazníkov, ktorí si želali tlačiareň pre tlač na textil určenú pre malé a stredne veľké výrobné tlačové zákazky.

Sublimačná tlačiareň pre potlač textilu

Tlačiareň SureColor SC-F7100, vyvinutá a vyrobená výhradne spoločnosťou Epson, ponúka vylepšenú jednotku automatického navíjania s presným napínaním, novú jednotku dohrevu po tlači a voliteľný sušiaci systém na zabezpečenie vyššej spoľahlivosti a efektivity pri výrobe textilu z rolky na rolku.

Tlačiareň SureColor SC-F7100 je ideálna pre zákazníkov, ako sú napríklad stredne až veľkoobjemoví výrobcovia mäkkých pútačov, ktorí chcú využiť rastúci dopyt po textilnej výrobe malého až stredne veľkého objemu. Či už potrebujete reagovať na meniace sa módne trendy, alebo zabezpečiť výrobu propagačného materiálu pre nadchádzajúce miestne, celonárodné alebo ďalšie veľmi významné akcie, tlač položiek, ako sú mäkké pútače, športové oblečenie, odevy, doplnky alebo rôzne zariadenia, je s tlačiarňou SureColor SC-F7100 efektívna a jednoduchá. Vylepšená navíjacia jednotka spoločne s presným napínaním znižuje nároky na obsluhu, takže užívatelia sa môžu pokojne spoľahnúť na tlačiareň SureColor SC-F7100 bez toho, aby bolo potrebné ju neustále sledovať. Navyše jednotka dohrevu a voliteľný systém sušenia tlače zabezpečujú rýchle schnutie, čo užívateľom šetrí cenný čas.

V rýchlej, hospodárnej a spoľahlivej tlačiarni SureColor SC-F7100 boli zúročené skúsenosti spoločnosti Epson v oblasti technológie hardwaru a tlačových hláv. Tým je zabezpečená bezkonkurenčná spoľahlivosť vedúca k špičkovému výkonu, nízkym prevádzkovým nákladom a trvanlivosti. Základom spoľahlivosti tlačiarne SureColor SC-F7100 je osvedčená a spoľahlivá technológia spoločnosti Epson na výrobu tlačových hláv TFP Micro Piezo. Ide o uznávanú spoľahlivú technológiu, ktorá minimalizuje prestoje, a tým zvyšuje produktivitu.

Vďaka ekologickým atramentom UltraChrome DS na vodnej báze od spoločnosti Epson si môžu byť užívatelia isti, že budú mať konzistentný vysoko kvalitný výstup, plný živých a jemných detailov a hladkých prechodov. Tento atrament zaručuje živé farby, ostré kontúry a plynulé prechody a poskytuje výnimočnú odolnosť voči svetlu, praniu, oderu a potu. CMYK tlačiareň SureColor SC-F7100 s podávaním papiera v rolkách funguje so všetkými poprednými sublimačnými transferovými papiermi a širokým radom materiálov poťahovaných polyesterom na širokej ponuke nosných médií, vrátane textílií, oblečení a pevných materiálov, ako sú preglejka, kovy a plasty.

Vysokú produktivitu zabezpečuje výstup až 58 m2/hod., alebo typicky 30 m2/hod. v produkčnom režime s dvomi priechodmi. Ďalej je k dispozícii systém dolievania atramentu s objemom 1,5 l s litrovými (1,08 kg) vreckami atramentu s dlhou životnosťou.

Užívatelia od tlačiarní Epson očakávajú flexibilitu a jednoduché použitie, SureColor SC-F7100 preto nie je žiadnou výnimkou. Dodávaný RIP software Epson Professional Sublimation Edition, ktorý pre spoločnosť Epson vytvorila spoločnosť ErgoSoft, významne urýchľuje a uľahčuje výrobu vysoko kvalitného výstupu. Zakladanie médií môže vykonávať jedna osoba, čo výrazne uľahčuje prácu s tlačiarňou a manipuláciu s médiami. Jednoduché použitie platí aj pre displej LCD, ktorý je veľmi intuitívny. Čo sa týka obsluhy, je tlačiareň SureColor SC-F7100 veľmi nenáročná, a vďaka výhodnej nadobúdacej cene a cene atramentu navyše ponúka nízke celkové náklady na vlastníctvo (TCO).

Tlačiareň SureColor SC-F7100 bude k dispozícii od januára 2014.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo