Jednoducho použiteľné príslušenstvo pre systém Epson SpectroProofer, ktoré umožňuje automatickú správu farieb v súlade s normou M1 pre tlač certifikovaných nátlačkov a predvídateľných výtlačkov.

Spoločnosť Epson oznamuje uvedenie zariadenia SpectroPhotometer ILS30EP, nového príslušenstva pre systém SpectroProofer pre automatickú kalibráciu, meranie a certifikáciu farieb. Zodpovedá najnovšiemu farebnému štandardu ISO M1 a spĺňa náročné požiadavky predtlačových procesov v agentúrach a firmách pracujúcich so značkovými logami, ktoré vyžadujú precíznu zhodu farieb medzi tlačiarňami a produkciu presných nátlačkov.


Systém SpectroProofer a nové zariadenie SpectroPhotometer ILS30EP spolu vytvárajú voliteľné riešenie pre 10-farebné veľkoformátové tlačiarne Epson Stylus Pro 4900, 7900 a 9900, ktoré sú v oblasti nátlačkov považované za meradlo kvality. Tlačiareň Epson Stylus Pro, atrament UltraChrome HDR a systém SpectroProofer s novým zariadením ILS30EP ponúkajú profesionálnym užívateľom nekompromisné riešenie správy farieb a nátlačkov. Nové zariadenie stavia na úspechu systému SpectroProofer, ktorý pri integrácii s tlačiarňami Epson Stylus Pro predstavuje vedúce riešenie v oblasti zjednodušovania procesu kalibrácie a produkcie schválených nátlačkov. Zariadenie SpectroPhotometer ILS30EP s radom nových funkcií využíva technológiu X-Rite a zabezpečuje efektívny a jednoduchý proces správy farieb. Zariadenie vyhovuje štandardu merania M1, takže užívatelia môžu kompenzovať optické zosvetľujúce prostriedky (OBA) použité v rôznych papieroch.

Kateřina Sedláčková, Pro Graphics Account Manager spoločnosti Epson Europe, k tomu dodáva: „Chápeme, že pre profesionálov v oblasti grafiky sú farby nesmierne dôležité. Zariadenie ILS30EP má slúžiť na zabezpečenie produkcie presných, predvídateľných a konzistentných nátlačkov a výtlačkov. Užívatelia sa tiež môžu spoľahnúť, že ich procesy produkcie nátlačkov budú v súlade s najnovšími verziami medzinárodných tlačových noriem ISO.“

Kalibrácia tlačiarní a meraní a certifikácia individuálnych nátlačkov predstavujú plnoautomatický proces, ktorý zabezpečuje produkciu presných nátlačkov. Vďaka tomu môžu užívatelia dosahovať vyššiu produktivitu, rýchlo reagovať na požiadavky zákazníkov a spoľahnúť sa na výsledky. Tlačiarne môžu vytvárať certifikované nátlačky bez dozoru, dokonca aj cez noc, čo umožňuje ďalej zvyšovať efektivitu produkcie. Pri použití systému SpectroProofer s ďalším nátlačkovým softwarom môže byť každý nátlačok vybavený tlačeným štítkom, ktorý uvádza stav kalibrácie a nastavení použitých na jeho vytvorenie. Rovnaké dáta sú k dispozícii aj digitálne ako výrazný a nepopierateľný dôkaz súladu s dohodnutými špecifikáciami.


Funkcia automatickej kalibrácie systému SpectroProofer so zariadením ILS30EP zaisťuje, že každú tlačiareň Epson Stylus Pro vybavenú týmto zariadením je možné farebne zladiť prostredníctvom siete alebo priamo na pracovisku klienta bez nutnosti mať odborníkov správy farieb na mieste. Ďalšou výhodou je možnosť vedúcich pracovníkov monitorovať dáta merania farieb a stav vzdialených tlačiarní pre účely centralizovaného zabezpečovania kvality. Výsledkom je, že riešenie Epson Stylus Pro / SpectroProofer nielen zabezpečuje presnosť farieb, ale zároveň urýchľuje produkciu nátlačkov, minimalizuje riziko chýb a znižuje celkové náklady na nátlačok.

Zariadenie SpectroPhotometer ILS30EP bude k dispozícii od septembra 2014 ako súčasť balíčka SpectroProofer pre tlačiarne Epson Stylus Pro 4900, 7900 a 9900. Je k dispozícii aj so zníženou cenou ako príslušenstvo pre tlačiarne, ktoré sú už systémom SpectroProofer vybavené. Súčasní užívatelia systému SpectroProofer so zariadením ILS20 môžu vykonať jednoduchý upgrade na nové zariadenie SpectroPhotometer ILS30EP, aby si zabezpečili súlad s najnovšími farebnými štandardmi.

Zdroj TS: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo