Tlačiareň využíva najnovšie atramenty UltraChrome UV vytvrdzované UV LED žiarením.

Epson, uznávaná svetová jednotka na trhu v ekosolventnej tlači, fototlači a nátlačku razantne vstupuje na produkčný trh veľkoformátovej (LFP) tlače. Do novej dekády vstupuje s ambíciou zaradiť sa medzi lídrov na trhu. Potvrdzuje to rozšírením svojho portfólia  a novými modelmi tlačiarní, ktoré prichádzajú na trh. Jednou z nich je veľkoformátová plochá (flatbed) tlačiareň SureColor SC-V7000 s UV LED vytvrdzovaním.

Epson SC-V7000 LED UV flatbed

Model SC-V7000 bol navrhnutý tak, aby spĺňal potreby dnešných výrobcov signmakingu, ktorí sa sústreďujú na zrýchlenie výroby a nižšie celkové náklady na vlastníctvo bez toho, aby museli robiť kompromis na kvalite výstupu.

SureColor SC-V7000 si zakladá na úspechu oceňovaného radu signage tlačiarní Epson SureColor SC-S (ecosolvent), prináša vysokú kvalitu tlače, rýchlosť a spoľahlivé výsledky na rôznych médiách. Tlačiareň ponúka nové možností a väčší rozsah aplikácií.

Epson SC-V7000 LED UV flatbed
Epson SC-V7000 LED UV flatbed

Slávek Gross, Commercial & Industrial Printing Manager spoločnosti Epson Europe

Spoločnosť pred niekoľkými rokmi uskutočnila strategické preskúmanie svojho podnikania a dospela k záveru, že by mala investovať viac zdrojov do segmentu komerčnej a produkčnej tlače. Výsledkom je rozšírenie portfólia a nové modely tlačiarní. „Chceme využívať všetky tri atramentové technológie (EcoSolvent, Resin a UV LED) a všetky tri budeme ďalej rozvíjať. Uvedomujeme si, že trh stále rastie a existuje silný dôvod na to, aby sme mali riešenia pre rôzne aplikácie. Veríme, že s touto paletou technológií, podarí sa nám osloviť a získať nových zákazníkov.“

Seiko Epson Corporation, je obrovská entita s aktivitami do rôznych segmentov, od stolných tlačiarní a projektorov až po robotiku, luxusné hodinky a iné. Spoločnosť Epson samozrejme vyrába aj veľkoformátové tlačiarne, priemyselné tlačiarne etikiet a textilné tlačiarne. Okrem toho spoločnosť Epson vlastní veľa patentov a technológií, od výroby vlastných piezo tlačových hláv až po formulovanie rôznych typov atramentov vrátane vodou riediteľných pigmentových, ​​ako aj Resin a LED UV.

Konštrukcia a vlastnosti Epson SC-V7000

Tlačiareň Epson SC-V7000 zaujme robustnou konštrukciou, veľkosťou plochy stola, mimoriadnou kvalitou obrazu a flexibilitou tlače na rôzne médiá s hrúbkou až 80 mm, ako sú akrylové, polykarbonátové, PVC, sklenené, hliníkové, kovové, polyesterové, penové dosky, styrén, drevo a kameň.
Tlačiareň bola vyvinutá pre tlač reklamy pre interiér i vonkajšie použitie, (billboardy, obaly, reklamné predmety a interiérový dizajn). Umožňuje spoločnostiam rozšíriť ich produktový rad a poskytovať neustále vysoko kvalitné výsledky.

Jednoduchá obsluha s vysokou flexibilitou výroby

Tlačiareň ponúka pracovnú plochu 2,5 x 1,25 m, na ktorú je možné umiestniť média pre potlač s hrúbkou až 80 mm. Je rozdelená do štyroch zón, takže obsluha používa iba to miesto, ktoré je pre tlačovú úlohu potrebné.
Každá zo zón využíva integrovaný vákuový systém, ktorý ponúka vysoko flexibilné výrobné prostredie. Pre jednoduché a pevné umiestenie sú k dispozícii registračné kolíky.
Hlavový vozík obsahuje snímač s automatickou detekciou a úpravou výšky média. Súčasťou výbavy je aj ionizátor, ktorý obmedzuje statický náboj, aby sa zabránilo priľnutiu prachu na médiu.

Epson SC-V7000 LED UV flatbed
Epson SC-V7000 LED UV flatbed

Farebný systém UltraChrome UV LED

Tlačiareň využíva najnovšie atramenty UltraChrome UV vytvrdzované UV LED žiarením. Sada atramentov pozostáva s 8 štandardných atramentov: CMYK + Ligh Cyan, Light Magenta, Grey, Red a navyše je doplnená krycia biela (WH) a číry lak (WR). Tlačový systém v spojení s atramentmi a tlačovými hlavami umožňuje produkciu s extrémne veľkým farebným gamutom a jemnou gradáciou.
Dodatočný biely atrament a lak možno použiť ako vrstvu alebo špeciálnu farbu na zlepšenie vhodnosti aplikácie a výrazu obrazu.

Epson SC-V7000 LED UV flatbed
Epson SC-V7000 LED UV flatbed

Atramenty Epson UltraChrome UV LED sú navrhnuté tak, aby produkovali tlače s vysokou odolnosťou na širokej škále podkladov. Hodia sa na aplikácie vrátane POS, POP, obalov, dekorácií, kuchynských potrieb a výtvarného umenia.

Vynikajúca kvalita obrazu

Model SC-V7000 využíva pre tlač osem tlačových hláv. Pre túto tlačiareň sa Epson rozhodol použiť tlačové hlavy (Epson L1440-U2) s technológiou Epson MicroPiezo s natívnym rozlíšením 180 dpi. Tieto hlavy majú osem kanálov, každý s 180 tryskami, to je dôvod prečo Epson musel namontovať osem týchto hláv pre všetky atramenty.

Hlavy používajú technológiu Variable Sized Dot (VSDT) variabilnej veľkosti tlačeného bodu (kvapky) 4 až 21 pl/picoliter pre jemné prechody a vylepšenú farebnú škálu. Rozloženie tlačových hláv umožňuje tlačiť súčasne všetky farby aj bielu farbu a lak bez ovplyvnenia produktivity. Rozdelenie jednotlivých tlačových hláv: 2+2 hlavy pre bielu farbu a lak, 2 pre CMYK a 2 hlavy pre Grey,Red, LM, LM.

Výkon

Tlačiareň má maximálne rozlíšenie 720 x 1 440 dpi, v tomto rozlíšení dokáže potlačiť 4,8 m² / h. V najrýchlejšom režime na 360 x 720 dpi dosahuje výkon 43,1 m² / h. Predpokladám, že väčšina používateľov bude pracovať s produkčným režimom na 720 x 720 dpi s výkon 15,3 m² / h.

Epson SC-V7000 LED UV flatbed
Epson SC-V7000 LED UV flatbed

Skvelá povrchová úprava

Dodatočný biely atrament a číry lak je možné použiť ako vrstvu alebo vlastnú farbu na zlepšenie podpory aplikácie, výrazu obrazu a kvality povrchovej úpravy. Flexibilitu pridáva aj číry lak, ktorým je možné lesklým alebo matným vytvrdením zvýrazniť niektoré textúry a efekty.

Ovládanie

Tlačiareň sa dodáva s RIPom Epson Edge Print, ktorý obsahuje tlačový modul Adobe. Tento softvér obsahuje množstvo výkonných nástrojov na úpravu obrázkov, má intuitívne používateľské rozhranie, ktoré sa ľahko učí a používa, a ponúka pokročilú vizualizáciu obrazovky. RIP Edge Print spoločne s kontrolórom umožňuje obsluhe urýchliť tlač a ľahko a opakovane produkovať kvalitné výtlačky.
Tlačiareň SureColor SC-V7000 bude dostupná od apríla 2021.

Video produktu: https://www.youtube.com/watch?v=w7eNBj8KeE0

Spracoval: František Martančík
Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo