Epson EB-770Fi projektor s ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou.

Na výstave ISE 2023 Epson prvýkrát predstavil nový projektor EB-810E so super ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou a nový projektor EB-770Fi s ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou ako vylepšené riešenia pre spoluprácu v obchodných a výučbových prostrediach.

Laserové projektory novej generácie vychádzajúce v ústrety požiadavkám prepojených tried a hybridných pracovných prostredí

Prepojené triedy a hybridné pracovné prostredie s nami zostanú už natrvalo, takže zobrazovacie technológie musia byť stále prispôsobivejšie a jednoduchšie na použitie.

V reakcii na túto situáciu prichádza Epson so zariadením EB-810E – projektorom s rozlíšením 4KE a svietivosťou 5 000 lúmenov, ktorý má super ultra krátku projekčnú vzdialenosť s pomerom obrazu 0,16 : 1 a škálovateľnú veľkosť zobrazenia do 160″.

Epson EB-810E

Nový model EB-810E je prvým projektorom so super ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou spoločnosti Epson, ktorý využíva obrazovú technológiu „4K Enhancement“ určenú napríklad do hybridných pracovných prostredí.

Poznámka: Obrazová technológia „4K Enhancement“ posúva každý pixel, čím zdvojnásobuje rozlíšenie Full HD projekcie.

Epson EB-810E
Nový model Epson EB-810E so super ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou.

EB-810E stačí umiestniť iba niekoľko centimetrov od projekčnej steny alebo plochy, na ktorej vytvorí obrovský obraz v rozlíšení 4K až do 160″, pričom  obsah je neskutočne čistý. Predstavuje mobilné a cenovo dostupné projekčné riešenie s veľkým obrazom, pohodlným a rýchlym nastavením. Taktiež flexibilitou a prenosnosťou, ktorá ho umožňuje použiť takmer kdekoľvek, kde je dostatočne veľká stena.

Epson EB-810E projector
Nový model Epson EB-810E so super ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou.

Tento nový model poháňa trojčipová technológia 3LCD vyvinutá spoločnosťou Epson, takže projektor vie vytvoriť veľký a jasný obraz.  Ponúka nástroje na pohodlnú spoluprácu, rovnako ako jednoduché nastavenie pomocou novej aplikácie Epson Setting Assist (ESA).
Jeho ultra široký displej s pomerom strán 21 : 9 je zárukou, že všetci účastníci konferencie vidia všetok obsah, môžu naň reagovať a zároveň sú viditeľní ostatným.  Je ideálny na použitie s hybridnými systémami pre konferenčné miestnosti, ako je Microsoft Teams Rooms Front Row.

Epson EB-770Fi

K projektoru EB-810E sa na výstave ISE 2023 pripojil aj nový model Epson EB-770Fi. EB-770Fi zastupujúci rad laserových projektorov na obchodné a výučbové účely bude k dispozícii neskôr v priebehu roka.  Okrem ultra krátkej projekčnej vzdialenosti sa bude vyznačovať novým funkciami  na báze prehliadača, aby úplne vylúčil nutnosť použitia počítača.

Epson EB780-Fi
Projektor Epson EB-770Fi s ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou.

Nadchádzajúci model EB780-Fi ponúkne vyučujúcim okamžitý online prístup k vzdelávacím lekciám v cloude, online obsahu a obľúbeným aplikáciám priamo z projektora bez nutnosti pripojenia k počítaču.

Epson sa do svojho portfólia chystá pridať nové projektory EB-760W, EB-770F a EB-775 s ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou a rozmermi obrazu do 150″, čo je o 300 percent väčšia projekčná plocha, ako má 75″ plochý displej.

Okrem toho budú uvedené inovované dotykové varianty týchto produktov, menovite EB-760Wi a EB-770Fi. Určené sú na jednoduchú spoločnú výučbu, pri ktorej majú vyučujúci prístup k interaktívnej bielej tabuli s flexibilnými možnosťami montáže čím môžu anotovať prostredníctvom vstaveného pera alebo využiť voliteľné dotykové funkcie.

Okrem modelov s krátkou a ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou uvedie spoločnosť Epson aj rad štandardných modelov EB-L210W, EB-L210SF, EB-L260F a EB-L265F s vysokou svietivosťou do 4 600 lúmenov a veľkým živým obrazom do 310 palcov s podporou mimoriadne širokej projekčnej plochy 21 : 9.
Tá je dostatočne veľká na to, aby mali ako osobne prítomní, tak vzdialení účastníci dostatočný výhľad a zároveň boli dobre videní.

Všetky modely budú dostupné od júna 2023.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokUvažujete nad vhodným projektorom?
Nasledujúci článokEpson EB-PQ2000: Nový 4K laserový projektor na veľtrhu ISE