Široký sortiment zariadení ponúka nové možnosti a kreativitu v nových biznis modeloch.

Spoločnosť Epson oslavuje dlho očakávaný návrat veľtrhu FESPA Global Print Expo sériou živých ukážok tlače, ktoré predstavuje vo svojom stánku na tohtoročnom ročníku veľtrhu.

Spolu s partneri pri spoločnej prezentácii najrôznejších možností tlače

K celosvetovému technologickému lídrovi sa pripojil rad jej partnerov z celej Európy, aby predviedli rozmanité tlačové zariadenia a ohromujúce výsledky, ktoré je možné pomocou jej oceňovaných profesionálnych atramentových tlačiarní dosiahnuť.

Spoločne na veľtrhu predvádzajú, že pre firmy je teraz jednoduchšie než kedykoľvek predtým diverzifikovať podnikanie do nových oblastí a zabezpečiť si ďalšie zdroje príjmov.

Expozícia Epsonu je rozdelená do zón, ktoré sú navrhnuté tak, aby priblížili celú škálu možností tlače. V zóne venovanej propagácii predvádza Epson dve stolové sublimačné tlačiarne a tlačiareň SC-F2100 DTG, ako môže malá firma alebo začínajúci podnik expandovať do oblasti personalizovaného sortimentu, ako sú hrnčeky, kľúčenky, kryty na telefóny, podložky pod myš, tričká alebo vankúše.

SureColor SC-F500_SC-F100
SureColor SC-F500_SC-F100

Prvá sublimačná tlačiareň Epson formátu A4, SureColor SC-F100, je ideálna tam, kde je nedostatok priestoru. 24-palcová sublimačná tlačiareň SureColor SC-F500 ponúka rýchle časy spracovania, spoľahlivosť a nízke celkové náklady na vlastníctvo. Tieto tlačiarne, ktoré sa jednoducho nastavujú a používajú bez nutnosti odborných znalostí, pracujú s 3D tlačovým strojom SubliTec.

Najnovšia tlačiareň Epson na priamu tlač na odevy SureColor SC-F3000 spolu s tepelným tunelom a tepelným lisom značky Schulze predstavuje kompletný balíček DTG pre navrhovanie a potlač tričiek, polokošieľ, tašiek a ďalších textilných predmetov, ktorý je ideálny pre väčšie objemy a aplikácie na tlač z webu.

Monna Lisa ML-8000
Monna Lisa ML-8000

Každý deň výstavy je v prevádzke nová generácia digitálnej textilnej tlačiarne Epson Direct to Fabric, Monna Lisa ML-8000. Táto tlačiareň bola navrhnutá tak, aby bola flexibilná a udržateľná a vďaka 8 najnovším tlačovým hlavám PrecisionCore dosahuje rýchlosť tlače 155 metrov štvorcových za hodinu (600 × 600 dpi – 2 priechody). Vďaka vysokej kvalite tlače, produktivite, stabilnej prevádzke a minimálnym prestojom umožňuje jednoduchú prevádzku za prijateľnú cenu, takže je ideálna pre spoločnosti, ktoré chcú prejsť na digitálnu tlač. Tlačiareň ML-8000 tlačí na bavlnu pigmentovým atramentom v spojení so sušičkou Unitech Mini Rainbow.

Sublimačné tlačiarne Epson SureColor SC-F9400H a SC-F10000H pracujú s fluorescenčnými atramentmi a predvádzajú rad aplikácií vrátane módy, športového oblečenia, bytového textilu a mäkkého značenia. SureColor SC-F9400H s uhlopriečkou 64 palcov má dve fluorescenčné atramentové riešenia (žlté a ružové), ktoré dodávajú intenzitu jasným a živým farbám.

Šesťfarebnú sublimačnú tlačiareň SC-F10000H s uhlopriečkou 76 palcov a priemyselným prevedením je možné nakonfigurovať tak, aby obsahovala originálne fluorescenčné (žltý a ružový) alebo svetlé atramenty (azúrový alebo purpurový) a ešte viac tak rozšírila ponuku produktov.

Epson SureColor SC-R5000L
Epson SureColor SC-R5000L

V sekcii značenia predvádza oceňovaná, prvá veľkoformátová tlačiareň Epson s atramentom na báze vodnej živice, SureColor SC-R5000L, aké ľahké je tlačiť na širokú škálu podkladov vrátane tapiet, mäkkého značenia a natieraného kriedového papiera. Tlačiareň kombinuje vysokú úroveň konzistentnosti farieb a presnosti tlače, flexibilitu médií a spoľahlivosť, a preto sa ideálne hodí pre aplikácie v citlivejších vnútorných priestoroch, ako sú školy a nemocnice.

V rámci veľtrhu prebiehajú živé ukážky výroby tapiet na špičkových štruktúrovaných tapetách Digimura 1.1 Tactile od firmy Papergraphics, vytlačených na tlačiarni SC-R5000L a profesionálne rezaných na rezačke tapiet Fotoba XDL 170-WP.

Epson SureColor SC-V7000
Epson SureColor SC-V7000

Na stánku môžete vidieť prvú plochú UV tlačiareň Epson SureColor SC-V7000, ktorá je ideálna na potlač pútavých predajných stojanov, vonkajších nápisov, výkladov, obalov a dekoratívnych produktov. Ponúka všestranné využitie na širokej škále pevných podkladov dodávaných spoločnosťou Multipanel UK. To firmám umožňuje rozšíriť portfólio služieb a dosahovať trvale vysoko kvalitné výsledky. Táto tlačiareň je vybavená jedinečnou konfiguráciou UV atramentov Epson UltraChrome, vrátane červenej, šedej, bielej a laku.

Epson SureColor SC-S80600L
Epson SureColor SC-S80600L

Objavíte rozsiahlu škálu kreatívnych aplikácií, ktoré vytlačí oceňovaná tlačiareň Epson SureColor SC-S80600L, ktorá ponúka presnú, vysoko kvalitnú a vysoko produktívnu tlač nápisov a reklamných plôch. Tlačiareň SureColor SC-S80600L s uhlopriečkou 64 palcov a 10 farbami tlačí na širokú škálu médií vrátane polepov áut a vinylov a zabezpečí vynikajúce, farebne presné výtlačky.

  • V zóne venovanej tlači informačných nápisov sa k spoločnosti Epson pripojila aj spoločnosť Graphtec Europe so svojou rezačkou na vinyl Graphtec FC9000-140 a plochou rezačkou FCX2000-60VC.
  • Medzi partnerov spoločnosti Epson v oblasti médií na tlač značenia patria spoločnosti Avery Dennison, Drytac, Innova Art, Kavalan, Multipanel UK, Neschen a Papergraphics, ktoré predvádzajú množstvo tlačových aplikácií na rôzne médiá a substráty.

Slávek Gross, Commercial & Industrial Printing Manager v spoločnosti Epson Europe CZ & SK

„Vzhľadom na to, že sa spoločnosti po celej Európe zotavujú z lockdownu, nebola nikdy lepšia doba na diverzifikáciu podnikania do nových rastúcich trhov a maximalizáciu potenciálu príjmov, ktoré tieto oblasti môžu priniesť. Náš sortiment tlačiarní vystavený na veľtrhu FESPA spolu s riešeniami ponúkanými mnohými našimi kľúčovými partnermi ukazuje, ako ľahko a úsporne môžu tlačiarne tieto možnosti ponúknuť.“

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo