Epson SureColor-V1000 UV plochá tlačiareň formátu A4.

Tohtoročnou témou spoločnosti Epson na Fespa Global Print Expo 2024 je personalizácia prostredníctvom mikroprodukcie. V hale 12, stánok G20 (prezentovaný ako výklad predajne), môžu návštevníci vidieť príklady nádherne navrhnutých a vysokokvalitne tlačených personalizovaných výrobkov, ktorými Epson prezentuje možnosti technológie mikrovýroby.

„Tohtoročná výstava Fespa je predovšetkým o demonštrácii toho, ako môže technológia digitálnej tlače mikrovýroby Epson podporiť podniky vyrábajúce nádherné produkty na mieru, ktoré zlepšujú naše životy,” vyhlásil Slávok Gross, Commercial & Industrial Printing Manager spoločnosti Epson Europe CZ & SK. „Rozmanitosť tlačových techník demonštruje mnohé pokročilé flexibilné aplikácie radu digitálnych tlačiarní Epson vrátane najnovších – sublimačnej tlače, tlačiarní na priamu tlač na odev (DTG) a ultrafialových (UV) tlačiarní signage.”

Epson po prvýkrát predviedol svoju novinku SureColor-V1000 UV tlačiareň formátu A4 a jej základný model SureColor-F1000 tlačiareň DTG.

Epson SureColor-V1000 UV plochá tlačiareň formátu A4
Tlačiareň bola navrhnutá tak, aby slúžila potrebám podnikov pôsobiacich v odvetví propagačného tovaru. Tlačiareň SC-V1000 tlačí na širokú škálu substrátov s hrúbkou až 70 mm vrátane akrylátov, polykarbonátov, PVC, hliníka, kovu, polyesteru, penovej dosky, polystyrénu, dreva a kameňa, takže je ideálna na vytváranie reklamných a personalizovaných predmetov.

Epson-SC-V1000 UV
Epson SC-V1000 UV.

Základný model Epson SureColor-F1000
Základný model tlačiarne DTG je prvý, ktorý dokáže tlačiť priamo na tmavé a svetlé textílie. Doplnením špičkového radu hybridných tlačiarní DTG a DTF (direct-to-film) spoločnosti Epson bude tlačiareň SC-F1000 obzvlášť zaujímavá pre nadšencov, maloobchodníkov a podniky, ktoré vyžadujú cenovo výhodné riešenie s flexibilitou tlače na rôzne typy tkanín. Tlačiareň SC-F1000 je jedinou tlačiarňou vo svojej kategórii, ktorá obsahuje biely atrament a umožňuje tlačiť priamo na tmavé odevy a na fólie.

Epson SureColor F2200
Návštevníci mohli vidieť aj nedávno uvedený hybridný model DTG spoločnosti Epson SureColor F2200, ktorý bol navrhnutý pre začínajúce spoločnosti alebo podniky so stredným objemom, ktoré vyžadujú vysokú úroveň flexibility, presnosti a rýchleho obratu. Tlačiareň SureColor F2200 využíva pokročilú technológiu tlačovej hlavy PrecisionCore MicroTFP spoločnosti Epson, ktorá zabezpečuje vyššiu rýchlosť tlače a spracovania dát, čo vedie k zvýšeniu produktivity až o 25 % v porovnaní s jej predchodcom pri zachovaní mimoriadne vysokej kvality tlače.

SureColor-P5300
17-palcová fotografická a umelecká produkčná tlačiareň. Nová tlačiareň spája pokročilú technológiu tlačiarní Epson SC-P700/P900 s flexibilitou a výrobnými schopnosťami tlačiarne Epson SC-P5000 a je navrhnutá tak, aby slúžila potrebám profesionálnych fotografov, používateľov výtvarného umenia, dizajnérskych agentúr a maloobchodných predajní fotografií.

Tlačiareň SC-P5300 ponúka výnimočnú kvalitu obrazu vďaka konzistencii a presnosti technológie tlačovej hlavy Micro Piezo od spoločnosti Epson spolu s optimalizovaným farebným priestorom a atramentom UltraChrome Pro10 s fialovou farbou ako štandard. Tlačiareň zároveň ponúka čiernu zlepšenú povrchovú úpravu (BEO) a režim uhlíkovej čiernej na dosiahnutie najvyššej hustoty čiernej, ako aj lepší kontrast, lepšie tónovanie a znížené bronzovanie v tmavých oblastiach na lesklých médiách.

Medzi tohtoročné ďalšie výrobné tlačiarne patria:

• Kompaktná tlačiareň Epson SC-F100 – tlačiareň s technológiou sublimačnej tlače na formát A4 navrhnutá na rozšírenie obchodných príležitostí vďaka vysokokvalitnej tlači na široký sortiment darčekových predmetov a propagačného tovaru. Úrovne kvality a konzistencie sa dosahujú prostredníctvom tlačovej hlavy PrecisionCore MicroTFP a vyhľadávacej tabuľky (LUT), ktorá je určená na propagačný tovar a dary, ako aj pevné substráty.

• Epson SC-F500 – 24-palcová tlačiareň na sublimačnú tlač – vyvinutá pre reklamné agentúry, fotografické laboratóriá, výrobcov odevov a kopírovacie centrá.

• Epson SC-F6400H – 44-palcová, 6-farebná tlačiareň využívajúca technológiu sublimačnej tlače umožňuje podnikom expandovať na nové trhy, pretože rozšírené sady atramentov umožňujú dosiahnuť širší farebný priestor s oranžovou a fialovou farbou, znížiť zrnitosť so svetlou azúrovou (Light Cyan) a purpurovou farbou (Magenta) alebo tlačiť skutočné žiarivé farby s fluorescenčnou ružovou (Fluorescent Pink) a žltou farbou (Yellow).

Slávek Gross uzatvára: „Veľa malých a stredných podnikov používa technológiu digitálnej tlače Epson na výrobu a predaj jedinečne navrhnutých, veľmi žiaducich a personalizovaných položiek, preto tento rok v našom stánku ukážeme veľa krásnych príkladov týchto položiek. Stánok bude prezentovaný ako výklad predajne s mnohými pestrými príkladmi personalizovaných a propagačných predmetov od tričiek navrhnutých na mieru, cez fotografie a plátenné aplikácie až po hrnčeky na mieru, notebooky, puzdrá na telefóny, magnetky, tácky a fľaše na vodu.“

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo