Inkjetové zariadenia pre tlač štítkov a etikiet Epson SurePress.

Epson predstaví na veľtrhu Labelexpo v Bruseli v dňoch 11. až 14. septembra 2023 svoj nedávno rozšírený rad tlačiarní štítkov SurePress.

V stánku bude mať premiéru tlačiareň Epson SurePress L-4733AW spolu s tlačiarňou ColorWorks CW-C4000 s cloudovou technológiou Loftware, ktorá umožňuje tlač farebných štítkov a etikiet podľa potreby a robot Epson, ktorý predvedie automatické označovanie.

Je to prvýkrát, čo sa tlačiareň L-4733AW — významná inovácia radu SurePress 4000 — objaví na veľtrhu v Európe. Predstaví sa spolu s tlačiarňou SurePress L-6534VW, ktorá je k dispozícii v prevedení s CMYK a bielym atramentom plus buď oranžový atrament alebo in-line technológiou digitálneho laku.

Epson SurePress L-4733AW
Epson SurePress L-4733AW

Tlačiareň SurePress L-4733AW na tlač štítkov a etikiet v menšom objeme, ktorá nadväzuje na úspech svojho špičkového predchodcu v odbore, ponúka kombináciu kvality, konzistencie, opakovateľnej presnosti a vyššej rýchlosti tlače. Používa novo vylepšenú sadu atramentov Epson AQ4 — CMYK so zelenou, oranžovou a bielou farbou — poskytuje širší farebný rozsah a presné zladenie farieb na väčšej škále tlačových materiálov.
Ponúka tiež zjednodušené, automatizované funkcie údržby, ktoré sú navrhnuté tak, aby maximalizovali dobu prevádzkyschopnosti s minimálnym zásahom obsluhy. To znamená rýchlejší, efektívnejší a spoľahlivejší pracovný postup a kratšiu dobu prevádzky.

Epson SurePress-L6534VW
Epson SurePress-L6534VW
Tlačiareň SurePress L-6534VW bude predstavená aj v kombinácii s kompaktným inline finišerom štítkov GM DC330 Mini.

Tlačiareň SurePress L-6534VW je skonštruovaná na optimalizáciu produktivity a poskytuje rýchlosť tlače až 50 metrov za minútu pre veľkoobjemovú produkciu. Možnosť inline dokončovania ponúka kompletné komplexné a vysoko kvalitné riešenie, ktoré pri väčších objemoch výrazne skracuje celkovú dobu výroby.

Na veľtrhu Labelexpo budú mať premiéru aj nové cloudové tlačiarne štítkov Epson ColorWorks.

Stalo sa tak po oznámení partnerstva medzi spoločnosťami Epson a Loftware, najväčším svetovým poskytovateľom cloudovej podnikovej tlače štítkov a správy výtvarných diel.

Tlačiarne ColorWorks s podporou cloudu, ktoré sa pripájajú k podnikovým systémom na rôznych miestach, uspokojujú rastúci dopyt po vysoko produktívnych riešeniach tlače farebných štítkov v chemickom, farmaceutickom, elektronickom, automobilovom, leteckom a maloobchodnom odvetví.

Spoločnosť Epson tiež predstaví inovatívnu aplikáciu automatickej tlače štítkov pomocou dvoch tlačiarní ColorWorks, inteligentnej kamery a robota Epson.

Predstavuje aplikáciu pre zdravotníctvo, kde je vyžadovaná tlač štítkov na zákazku pre rôzne veľkosti obalov na lieky. Automatizovaný proces eliminuje ľudskú manipuláciu, ktorá je pri niektorých liekoch nevyhnutná a tiež prípadné ľudské chyby pri označovaní.

Medzi ďalšie zaujímavosti v stánku patrí ukážka nového prototypu tlačiarne RFID spoločnosti Epson.

Prvá tlačiareň svojho druhu vyrába farebné štítky RFID podľa potreby, ktoré majú oproti čiernobielym štítkom značné výhody, napríklad ľahké rozlíšenie produktov a možnosť zreteľného zvýraznenia informácií.

Marc Tinkler, vedúci produktového marketingu, obchod a priemysel, Epson Europe, uviedol: „Rad tlačiarní etikiet SurePress od spoločnosti Epson má celosvetovú reputáciu pre kvalitu, spoľahlivosť a všestrannosť. Sme radi, že sa vraciame na veľtrh Labelexpo a osobne môžeme predviesť našu novú tlačiareň L-4733AW. Neustále vyvíjame naše technológie a táto významná modernizácia radu SurePress 4000 je dôkazom nášho neochvejného záväzku voči rastúcim potrebám našich zákazníkov.“

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo