Prvá šesťfarebná multifunkčná fotografická tlačiareň na trhu, ktorá tlačí vo formáte A3. Mimoriadne kompaktné multifunkčné zariadenie rozširuje rad Expression Premium.

Spoločnosť Epson predstavuje tlačiareň Expression Photo XP-950, ktorá je špeciálne navrhnutá pre užívateľov, ktorí si chcú doma tlačiť väčšie a kvalitnejšie fotografie. Ide o prvú šesťfarebnú multifunkčnú fotografickú tlačiareň na trhu, ktorá umožňuje tlač vo formáte A3 napriek tomu, že svojimi rozmermi pripomína skôr multifunkčné zariadenie formátu A4. Vďaka zadnému podávaču na špeciálne médiá môžu užívatelia tlačiť na celý rad médií až do veľkosti A3, zatiaľ čo dva zásobníky papiera s predným plnením umožňujú jednoduché prepínanie medzi fotografickým papierom a bežným papierom formátu A4 bez toho, aby bolo potrebné dopĺňať papier počas tlače.

Tento špičkový model je vybavený zároveň motorizovaným ovládacím panelom a výstupným zásobníkom, ktorý sa pred tlačou automaticky otvorí. Vo výbave nechýba ani 8,8cm dotykový displej s jednoduchou interaktívnou ponukou umožňujúcou priamu tlač fotografií z pamäťových kariet a zariadení s rozhraním PictBridge bez použitia počítača. Užívatelia môžu tlačiť aj na disky CD a DVD a vytvárať si tak rodinné filmy a osobné digitálne fotoalbumy.


Táto tlačiareň používa atrament Epson Claria Photo HD a je ideálnym riešením pre všetkých fotoamatérov, ktorí chcú tlačiť fotografie v špičkovej kvalite, ktorá pri použití médií od spoločnosti Epson a uložení vo fotoalbume vydrží až 300 rokov. Sada šesťfarebného atramentu (čierna, azúrová, purpurová, žltá, svetlo azúrová a svetlo purpurová) zaručuje plynulé tónové prechody, hlboké odtiene čiernej a bohaté, žiarivé farby.

Tlačiareň Expression Photo XP-950 je vybavená aplikáciou Epson Connect , ktorá umožňuje rýchlu a jednoduchú bezdrôtovú tlač fotografií a dokumentov z inteligentných telefónov a tabletov s využitím Wi-Fi®. Tlačiareň XP-950 navyše ponúka funkciu Wi-Fi Direct, ktorá umožňuje priamu tlač z bezdrôtových zariadení bez nutnosti použitia bezdrôtového routera. Môžete zároveň tlačiť z ľubovoľného miesta na svete jednoduchým odoslaním dokumentov a fotografií e-mailom priamo do tlačiarne. Pomocou funkcie skenovania do cloudu môžete ukladať naskenované dokumenty priamo do cloudových služieb. Zároveň je kompatibilná so službou Google Cloud Print.

Hlavné vlastnosti:

Model Expression Photo XP-950 bude dostupný vo Veľkej Británii, Írsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Francúzsku, Portugalsku, Rakúsku, Švajčiarsku, v škandinávskych krajinách a Holandsku od septembra 2013.

Zdroj: EPSON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo