Nový 3LCD laserový 4K projektor Epson EB-PQ2000.

Epson na veľtrhu Integrated Systems Europe (ISE) v Barcelone okrem iného predstavil nový 3LCD laserový 4K projektor EB-PQ2000. 

Nová generácia ultraľahkých a kompaktných projektorov s rozlíšením 4K a vysokou svietivosťou

Spoločnosť Epson pridáva do nového radu ultraľahkých 3LCD projektorov najmenší a najľahší 4K projektor 20 000 lúmenov na svete.

Nový rad EB-PQ2000 s rozlíšením 4K vychádza z úspechu radu PU2200 3LCD projektorov s vysokou svietivosťou, ktoré sú o 60 % menšie a o 50 % ľahšie ako ich predchodca (EB-L20000U). Ponúkajú výrazné zníženie veľkosti a hmotnosti, jednoduchú inštaláciu a nastavenie, zjednodušenú údržbu, výnimočnú kvalitu obrazu a ekologické výhody.

Najnovšia technológia 4K spoločnosti Epson skombinovala jej patentované najmodernejšie technológie 4K Crystal Motion, teplotné ovládanie panelov a dvojosí posun mikro-šošoviek na dosiahnutie optimálnej kvality obrazu.

Nový rad ponúkne špeciálne vytvorené 4K grafické spracovanie a najnovšia čipová séria zabezpečí výrazné zlepšenie prevádzkovej frekvencie, šírky pásma pamäte a prenosu dát, aby ponúkla hladký zážitok v rozlíšení 4K.

Rad EB-PQ2000 tiež ponúka vyššiu všestrannosť a je kompatibilný s voliteľnou kamerovou jednotkou ELPEC01, ktorá umožňuje používať vylepšené asistenčné techniky, ako je vstavané jednoduché spájanie obrazov. Okrem toho bezplatný softvér EPPT spoločnosti Epson poskytuje užívateľovi prístup k ešte viac funkciám vrátane geometrickej korekcie, kalibrácie farieb a asistenčných nástrojov na projekciu z viacerých zdrojov.

Každý projektor v rade EB-PQ2000 sa dodáva iba ako „telo bez objektívu“. To znamená, že si užívateľ môže navrhnúť a zostaviť to najlepšie a najviac vyhovujúce projekčné riešenie pre danú aplikáciu. Využiť smie už  existujúci rad vysoko kvalitných objektívov Epson pre rozlíšenie 4K bez zmeny pomerov veľkosti obrazu a projekčnej vzdialenosti.

V čase zvyšujúcich sa nákladov na energie a logistiku tento rad ponúka značné výhody v oblasti ekológie, ako je napríklad nižšia spotreba energie a významné zníženie požiadaviek na baliaci materiál s nižšou uhlíkovou stopou.
Vďaka nižšej hmotnosti a veľkosti sa projektory ľahšie skladujú, prepravujú a inštalujú, čo šetrí skladovací priestor, náklady na prácu a dopravu. Všetky modely v tomto rade majú funkcie umožňujúce jednoduchú inštaláciu, skladanie obrazov, ovládanie a flexibilitu objektívov.

Tento rad zahŕňa integrované spracovávanie na skladanie obrazov bez použitia počítača. To znamená, že sa obraz z dvoch podporovaných projektorov môže spojiť, a tým zdvojnásobiť jas alebo prelínať na dosiahnutie konkrétneho pomeru strán obrazu bez toho, aby ste pri tom potrebovali počítač. Medzi ďalšie vlastnosti patria funkcie NFC na jednoduchšiu inštaláciu, ktorá umožňuje komunikáciu medzi projektormi a smartfónmi kompatibilnými s NFC, aj keď je projektor vypnutý.

Matěj Kopecký, Business Account Manager v spoločnosti Epson Europe CZ & SK

„Veľmi nás teší, že môžeme predstaviť našu novú generáciu ultraľahkých a kompaktných projektorov s rozlíšením 4K a vysokou svietivosťou. Projektory Epson sa stali meradlom kvality vo svojom odbore, čo sa týka vlastností a flexibility. Nielenže šetria čas strávený inštaláciou a náklady na dopravu, ale aj znižujú dopad na životné prostredie pre dôležitý a rastúci tržný segment zariadení s 10 000 a 20 000 lúmenmi.“

Ako popredný svetový výrobca projektorov sme veľmi pozorne vypočuli našich zákazníkov a sme presvedčení, že tento nový rad projektorov vyhovie záujmu trhu po kompaktnejších, skladnejších, ľahších, spoľahlivých a všestranných zobrazovacích riešeniach s vysokou svietivosťou.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo