Kompaktné čiernobiele a farebné laserové tlačiarne formátu A3 ponúkajú  mimoriadne rýchlu a efektívnu tlač dokumentov
, sieťové funkcie a nízke celkové náklady na vlastníctvo.

Spoločnosť Epson  predstavila dva nové rady tlačiarní, AcuLaser C9300N a AcuLaser M7000N. Tieto tlačiarne sú ideálnym riešením pre firmy, ktoré nechcú pri výbere čiernobielych a farebných tlačiarní formátu A3 ustupovať zo svojich požiadaviek. Obidva rady ponúkajú firmám a pracovným skupinám vysoký výkon a nízke náklady na tlač jednej stránky.

Benjamin Guisembert, produktový manažér divízie laserových tlačiarní spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Našu ponuku laserových tlačiarní sme rozšírili o rad AcuLaser C9300N a AL-M7000N predovšetkým preto, aby sme vyhoveli rôznym potrebám firemných užívateľov. Rad AL-M7000N je určený malým až stredným pracovným skupinám, zatiaľ čo rad C9300N bol navrhnutý pre stredné a veľké pracovné skupiny. Pretože sú oba rady vybavené sieťovým rozhraním pre Gigabit Ethernet a podporujú tlačové jazyky PDL a protokoly IPsec a IPv6, ich integrácia do zložitých prostredí IT je úplne bezproblémová. „

Oba rady majú kompaktné rozmery a sú schopné tlačiť dokumenty v rozsahu formátov A6 až A3. Rad AL-C9300N ponúka vysokú rýchlosť farebnej i čiernobielej tlače dosahujúce až 30 strán formátu A4 za minútu, zatiaľ čo rad AL-M7000N dokáže v čiernobielom režime vytlačiť až 32 strán formátu A4, čo prispieva k vyššej produktivite. Obidva rady, AL-C9300N i /AL-M7000N, disponujú vysokou kapacitou vstupu papiera, ktorá je zaistená prídavnými zásobníkmi papiera a funkciou obojstrannej tlače u vybraných modelov.

Rady AcuLaser C9300N a AL-M7000N ponúkajú veľmi kvalitné, cenovo priaznivé tlačové výstupy, vysokú rýchlosť tlače a nízke náklady na tlač jednej stránky. V kombinácii so zníženou spotrebou energie, vďaka ktorej sa tieto tlačiarne kvalifikovali medzi zariadenia nesúce označenie ENERGY STAR, to znamená, že celkové náklady na vlastníctvo tlačiarní z oboch uvedených radov sú veľmi nízke. Vzhľadom k tomu, že maximálny mesačný pracovný cyklus u oboch modelových radov dosahuje až 100 000 vytlačených strán, môžu si byť majitelia firiem istí, že nadobudnutie týchto tlačiarní bude rozumnou investíciou.

 
Obr. Technické informácie: Epson AcuLaser C9300N a AcuLaser M7000N

Spoločne s radom tlačiarní AL-C9300N spoločnosť Epson prvýkrát predstaví aj vlastnú, pokročilú sieťotlačovú technológiu amplitúdovej modulácie (AAM). Táto technológia dokáže analyzovať umiestnenie tlačového bodu a zaručuje tlač ostrej obrazovej grafiky s presne definovanými okrajmi. Firmy, ktoré požadujú profesionálne výtlačky, ocenia tiež technológiu zdokonaleného rozlíšenia Epson AcuLaser Colour-RITech, ktorá umožňuje tlačiarňam radu AL-C9300N dosiahnuť rozlíšenie tlače až 4800RiT. Táto technológia eliminuje nepravidelné okraje textu a zaručuje tlač grafov, tabuliek, grafiky a dokonca aj schematických výkresov vytvorených v aplikáciách CAD v jasných a výrazných farebných odtieňoch.

Tlačiarne radu AL-C9300N a AL-M7000N je možné zakúpiť od februára 2012 za odporúčanú maloobchodnú cenu od 2248 € respektíve od 1356 € spolu s DPH.

Zdroj TS: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo