Spoločnosť Canon oznámila modernizáciu, ktorou pridáva technológiu automatického zaostrovania Dual Pixel CMOS (DAF) do profesionálnej videokamery EOS C100. Prelomová technológia automatického zaostrovania Dual Pixel CMOS vyvinutá spoločnosťou Canon bola po prvýkrát uvedená v digitálnej zrkadlovke EOS 70D a rozširuje možnosti snímania tým, že poskytuje plynulé, rýchle a vysokovýkonné priebežné automatické zaostrovanie vo videokamerách s veľkými snímačmi. EOS C100 je vôbec prvou videokamerou s touto technológiou, a jej pridanie poskytuje ešte širšiu tvorivú voľnosť pri bežnom každodennom používaní.

EOS C100 s Dual Pixel CMOS

Stále ostré: EOS C100 je prvou videokamerou, ktorá má zabudovanú technológiu automatického zaostrovania Dual Pixel CMOS.

Uľahčenie práce užívateľov pri nakrúcaní mimoriadnych videozáberov bolo súčasťou základnej filozofie pri návrhu kamery EOS C100. DAF ďalej zvyšuje tvorivú voľnosť tým, že poskytuje vyššiu presnosť a ovládanie zaostrenia pri snímaní – čo je zásadný faktor pri malej hĺbke ostrosti umožnenej kombináciou vysokosvetelného objektívu a veľkého obrazového snímača. Priebežné automatické zaostrovanie podporujú všetky objektívy Canon EF , pričom existujúca funkcia Jednoobrázkový AF pracuje približne dvakrát rýchlejšie s ktorýmkoľvek zo 104 podporovaných objektívov.

Vyššia výkonnosť

Dual Pixel CMOS AF je snímačová technológia automatického zaostrovania (AF) s fázovou detekciou určená na podporu snímania videa, pričom bol kompatibilný snímač CMOS vložený do pôvodnej konštrukcie EOS C100. Potom nasledoval ďalší technický vývoj, takže teraz mohla byť kamera vylepšená, aby užívateľom ponúkla vyššiu funkčnosť a pridanú hodnotu. Aj keď základná snímačová technológia Dual Pixel CMOS AF v modeli EOS C100 je podobná tej, ktorá je v digitálnej zrkadlovke Canon EOS 70D, bola upravená tak, aby vyhovovala možnostiam videokamery EOS C100. Predovšetkým bola optimalizovaná špeciálne na snímanie videa, takže poskytuje rýchle a prirodzené zaostrovanie v známom vizuálnom štýle. Zachytávanie snímaného objektu a zachovanie presného zaostrenia aj počas pohybu nebolo nikdy doteraz jednoduchšie.


Kieran Magee, riaditeľ Professional Marketing, Canon Europe, to komentuje takto: „Špecializujeme sa na vývoj inovatívnych zobrazovacích produktov, ktoré poskytujú našim zákazníkom vysokú hodnotu. Sme veľmi pyšní na náš existujúci systém Cinema EOS a stále načúvame, čo hovoria naši zákazníci. Tak sa dozvedáme, ako môžeme vylepšiť naše výrobky a umožniť užívateľom, aby ďalej posunuli hranice svojich tvorivých možností. Táto modernizácia, ktorá prináša snímačovú technológiu Dual Pixel CMOS AF do kamery EOS C100, je ďalším dôkazom tohto nášho záväzku.“

Dostupnosť
Táto modernizácia je voliteľná za príplatok, a využíva existujúci snímač Super35mm v kamere EOS C100. Predpokladaná dostupnosť by mala byť v 1. štvrťroku 2014.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo