Nové CG modely sú osadené novým panelom a dokonalejším integrovaným meracím senzorom II. generácie. Ocenia ich profesionáli z oblasti videa aj fotografie.

Spoločnosť EIZO uvádza na trh viacero nových model monitorov i novú verziu kalibračného softvéru ColorNavigator. Predstavitelia EIZO uviedli, že nová generácia grafických monitorov PROMINENCE a PREMIUM pre spracovanie videa a fotografií je osadená novým typom LCD/IPS displeja, ktorý garantuje rovnakú spektrálnu charakteristiku. Nové CG modely monitorov sú vybavené dokonalejším integrovaným meracím senzorom II. generácie, ktorý prináša vyššiu presnosť merania v čase. Medzi novinky patria aj modely grafických monitorov ColorEdge CG319X a ColorEdge CG279X.

EIZO ColorEdge CG319X

Patrí do druhej generácie 31-palcových grafických monitorov s rozlíšením 4K. Vďaka integrovanému kalibračnému senzoru a uloženým predvoľbám HDR pre krivky gama HLG a PQ sa monitor dokonale hodí v profesionálnej postprodukcii videí, na spracovanie fotografií a v ďalších grafických aplikáciách. S rozlíšením 4 096 x 2 160 obrazových bodov je CG319X ideálnym monitorom na spracovanie a prirodzené zobrazenie materiálu DCI-4K.

EIZO ColorEdge CG319X
Displej dokáže zobraziť až 98% farebného priestoru DCI-P3, ponúka kontrastný pomer 1 500:1 a pôsobivo hlboké tmavé tóny. Monitor CG319X má predvoľby pre obe krivky gama používané pri spracovaní HDR: HLG (Hybrid Log Gamma) a PQ (Perceptual Quantization).

cg319x_built-in-sensor
Nový CG319X 4K monitor sa vyznačuje prednosťami, ktoré ocenia aj užívatelia pôsobiaci mimo sveta videí, napríklad fotografi alebo grafici. Displej monitora s hustotou pixelov 149 ppi poskytuje extrémne ostrý obraz a obrazovka s pomerom strán 19:10 ponúka dostatok miesta pre viac programov spustených a zobrazených súčasne.

Veľa drobných vylepšení

Vstavaný kalibračný senzor monitora CG319X bol oproti predchádzajúcemu modelu zdokonalený a teraz umožňuje aj používanie monitora počas kalibrácie. Monitor CG319X navyše nie je osadený vstavaným ventilátorom, takže nebude rušiť príjemné ticho, napríklad v gradingových štúdiách. Monitor umožňuje prenášať materiál DCI-4K s obrazovou frekvenciou až 60 Hz cez dvojicu rozhrania DisplayPort alebo dvojicu portov HDMI.

Vďaka vstavanému kalibračnému senzoru, novým 24-bitovým tabuľkám LUT (Look Up Table), mimoriadne presnej továrenskej kalibrácii a tiež vstavanému teplotne riadenému systému Digital Uniformity Equalizer (DUE) sa užívateľ môže vždy spoľahnúť, že na monitore uvidí dokonalú a nerušenú podobu svojich digitálnych dát.

EIZO ColorEdge CG279X

Nový model CG279X predstavuje špičku v kategórii 27-palcových monitorov. Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam je určený profesionálom, ktorí pracujú v oblasti tlačovej prípravy alebo v oblasti videopostprodukcie.

Monitor ColorEdge CG279X je osadený „True Black“ LCD/IPS panelom s rozlíšením 2 560 × 1 440 pixelov, ktorý dokáže pokryť až 99 % farebného priestoru Adobe RGB a 98 % farebného priestoru DCI P3. Vďaka technológii True Black monitor ponúka vysoký kontrast 1 300:1 a hlboko čierne odtiene aj pri bočnom pohľade používateľa. Tieto vlastnosti a charakteristiky garantujú, že tento monitor poskytuje úplne presný a neskreslený pohľad na spracovávané dáta.

EIZO ColorEdge CG279X
Model ColorEdge CG279X so svojimi mnohými predvoľbami je ideálny pre film a proces spracovania videa. Novinkou sú preddefinované priebehy prenosových charakteristík HLG a PQ pre video dáta HDR – s vysokým dynamickým rozsahom. Už vo výrobe predinštalované predvoľby pre log-krivky HLG a PQ vychádzajú v ústrety stále rozšírenejším materiálom HDR. Tie sa v postprodukčnom procese spracovávajú zvyčajne na monitoroch SDR a až pri gradingu sa ich podoba dolaďuje na plnohodnotných referenčných monitoroch HDR, ako napríklad ColorEdge Prominence CG3145.

Merací senzor II. generácie

Vstavaný kalibračný senzor monitora bol po funkčnej stránke viac zdokonalený. V priebehu kalibrácie je možné pokračovať v práci s materiálmi nevyžadujúcimi dokonale presnú reprodukciu farieb. Pomocou validačnej funkcie možno kedykoľvek premerať a overiť presnosť monitora, čo je obzvlášť dôležité v predtlačovej príprave.

EIZO ColorEdge CG279X
Ani tento monitor nie je osadený vstavaným ventilátorom. Vďaka týmto vlastnostiam, a tiež vďaka systému Digital Uniformity Equalizer (DUE) a 16-bitovej tabuľky LUT (Look Up Table) sa užívateľ môže vždy spoľahnúť, že na monitore uvidí dokonalú a nerušenú podobu svojich digitálnych dát. K tomu prispieva aj komplexný regulačný algoritmus zohľadňujúci medzi ďalšími faktormi tiež okolitú a vnútornú teplotu monitora, takže už po troch minútach je farebné podanie obrazovky dokonale stabilné.

Vstupy USB-C, DisplayPort, DVI-D a HDMI

ColorEdge CG279X je prvý monitor svojho radu s moderným rozhraním USB-C. Toto rozhranie zvláda súčasný prenos obrazového signálu a dát prúdiacich do rozbočovača USB vstavaného v monitore. Okrem toho ponúka model aj po jednom konektore DisplayPort, DVI-D a HDMI a ďalej poskytuje štvoricu konektorov USB pre downstream.

Päťročná záruka

EIZO poskytuje monitory až päťročnú záruku. To umožňuje nasadenie najnovších spracovateľských technológií a výrobných postupov spoločne s používaním tých najkvalitnejších súčiastok a materiálov.
Už pri výrobe sa kvalita monitorov EIZO priebežne po jednotlivých montážnych krokoch overuje a podľa potreby sa výrobné postupy okamžite optimalizujú. Pred vlastnou expedíciou je ešte navyše každý monitor spustený a starostlivo otestovaný a skontrolovaný.
Pre užívateľov znamená predĺžená päťročná záruka predovšetkým ochranu jeho investícií a úsporu dodatočných nákladov spojených s náročnou údržbou a prípadnými časovo náročnými a drahými opravami.

Zdroj: EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo