ColorEdge CG279X: špičkový 27-palcový monitor pre profesionálov v oblasti video post produkcie a predtlačovej prípravy.

EIZO monitor ColorEdge CG279X je nový špičkový model v kategórii 27-palcových obrazoviek. Model monitora CG279X je vďaka svojim unikátnym vlastnostiam univerzálnym pomocníkom, tak v profesionálnej predtlačovej príprave (softproofing), ako aj pre prácu pri spracovaní profesionálneho videa. Novinkou sú tiež preddefinované priebehy prenosových charakteristík (kriviek) HLG a PQ pre video dáta HDR – s vysokým dynamickým rozsahom.

Špecialista na post produkciu videá a prepress

V továrni predinštalované predvoľby pre log-krivky HLG a PQ vychádzajú v ústrety stále rozšírenejším HDR materiálom. Tie sa v post produkčnom procese zvyčajne spracovávajú na SDR monitoroch a až pri GRADINGu sa ich podoba dolaďuje na plnohodnotných referenčných HDR monitoroch, ako je napríklad ColorEdge Prominence CG3145. Model ColorEdge CG279X so svojimi početnými predvoľbami pre film do tohto procesu vhodne zapadne.
Vďaka displeju True Black môže monitor CG279X ponúknuť vysoký kontrast 1 300 : 1 a hlboko čierne odtiene aj pri bočnom pohľade používateľa.

Rozlíšenie 2 560 × 1 440 pixelov zaručuje modelu CG279X ostrý obraz. Pri pokrytí 98% farebného priestoru DCI P3 a 99% farebného priestoru Adobe RGB poskytuje tento monitor úplne presný a neskreslený pohľad na spracovávané dáta.

Prvý monitor ColorEdge s moderným rozhraním USB-C

Nový monitor ColorEdge CG279X predstavuje prvého zástupcu radu ColorEdge vybaveného rozhraním USB-C. Toto rozhranie zvláda súčasný prenos obrazového signálu a dát prúdiacich do rozbočovača USB vstavaného v monitore. Okrem toho model CG279X ponúka aj konektor DisplayPort, DVI-D a HDMI a aj štvoricu konektorov USB pre downstream.

Veľa drobných vylepšení

Vstavaný kalibračný senzor monitora CG279X bol oproti predchádzajúcim modelom po funkčnej stránke zdokonalený. V priebehu kalibrácie je možné pokračovať v práci s materiálmi nevyžadujúcimi dokonale presnú reprodukciu farieb. Pomocou validačnej funkcie sa dá kedykoľvek premerať a overiť presnosť monitora, čo je obzvlášť dôležité v predtlačovej príprave.
Monitor CG279X navyše nie je osadený vstavaným ventilátorom, takže nebude rušiť príjemné ticho panujúce napríklad v gradingových štúdiách.

EIZO ColorEdge CG279X
Vďaka vstavanému kalibračnému senzoru, 16-bitovej tabuľke LUT (Look Up Table), mimoriadne presnej továrenskej kalibrácii a tiež vďaka systému Digital Uniformity Equalizer (DUE) sa užívateľ môže vždy spoľahnúť, že na monitore vidí dokonalú a neskreslenú podobu svojich digitálnych dát.
K tomu prispieva aj komplexný regulačný algoritmus, ktorý okrem iných faktorov sleduje tiež okolitú a vnútornú teplotu monitora, takže aj to prispieva, že už po troch minútach je farebné podanie displeja a obraz dokonalé stabilný.

Dizajn – vzhľad monitora

Rámček okolo obrazovky CG279X je približne o 46% tenší aký bol pri predchádzajúcich modeloch, aj  hĺbka monitora je zhruba o 20% menšia. Nové sú aj osvetlené elektrostatické dotykové tlačidlá umožňujúce bezpečné ovládanie funkcií monitora aj v slabo osvetlených miestnostiach.

ColorNavigator 7

Spoločne s modelom ColorEdge CG279X predstavuje spoločnosť EIZO tiež ColorNavigator 7 – najnovšiu 64-bit verziu vlastného kalibračného softvéru. Úplne novo koncipovaný kalibračný softvér ColorNavigator 7 nahrádza ColorNavigator 6 aj ColorNavigator NX a spája funkcie oboch doteraz samostatne distribuovaných programov do jedného programu.

ColorNavigator 7
Nový softvér umožňuje teraz všetky farebné predvoľby monitorov kalibrovať zároveň. ColorNavigator 7 navyše zvláda aj centrálnu správu veľkého množstva monitorov ColorEdge.

Veľmi zaujímavou novinkou je možnosť vytvárania farebných ICC profilov monitorov BEZ použitia kalibračnej sondy! To ocenia najmä hobby-fotografi, ktorí hľadajú profesionálne monitory bez ďalších nákladov spojených napr. s kalibrovaním monitorov.

Vlastnosti modelu CG279X

  • Rozlíšenie WQHD 2560 × 1400 obr. bodov
  • 3D Look Up Table (LUT)
  • 10-bitové zobrazenie (viac ako miliarda súčasne zobrazených farieb) podľa 16-bit tabuľky Look Up Table
  • Rozhranie USB-C, DisplayPort, DVI-D a HDMI
  • Preferencie BT.2020, BT709, DCI, PQ_DCI, PQ_BT.2100, HLG_BT.2100 pre vysielanie a film
  • Tienidlo pre obmedzenie odleskov okolitého svetla
  • Päťročná záruka; záruka farieb a jasu až po dobu 10 000 hodín

Dostupnosť

Monitor bude v predaji od druhej polovice januára 2019.
Kalibračný softvér ColorNavigator 7 je možné bezplatne sťahovať z webových stránok EIZO. Softvér podporuje všetky nové, ale aj viacero predchádzajúcich modelov.

Zdroj: EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo