EIZO TS 2015
Ing. Antonín Charvát, General Manager EIZO Europe GmbH

Spoločnosť Eizo usporiadala vo svojich prezentačných priestoroch v Prahe – Karlíne tlačovú konferenciu v rámci ktorej predstavila novú stratégiu spoločnosti a nové modely EIZO monitorov, ktoré prichádzajú na jesenný trh.

Vývoj, stratégia & vízia

Ako uviedol vo svojom príhovore Ing. Antonín Charvát, General Manager EIZO Europe GmbH, novou filozofiou spoločnosti je: „Prispôsobenie výroby potrebám zákazníkov a ponuka riešení, ktoré potrebujú na zvýšenie svojej výkonnosti. Eizo sa do budúcna nechce prezentovať len ako výrobca a dodávateľ klasického hardvéru a monitorov, ale chce ponúkať celé riešenia.“

V blízkej budúcnosti sa môžeme tešiť na nové prekvapivé možnosti monitorov. Napr. v oblasti zabezpečovacích systémov, kde by bol monitor schopný zobraziť obraz aj pri nízkom osvetlení pri snímaní prostredia kamerou, alebo stabilizácia obrazu vo vertikálnom smere z kamier, by bola realizovaná za pomoci monitora.

Eizo_2015_1 EIZO_2015

Nové modely 4K monitorov pre profesionálov

Požiadavky trhu na 4K displeje sú smerované hlavne do oblasti profesionálnej tvorby a spracovania video dát. EIZO reagovalo na tieto výzvy a vyvinulo nový 4K monitor s 31-palcovou uhlopriečkou obrazovky.

ColorEdge CG318-4K je špičkový monitor pre oblasť profesionálnej prípravy video dát určených pre TV vysielanie a digitálne kina, popr. pre ich postprodukciu. Okrem tohto špecifického segmentu je ideálnym monitorom aj pre fotografov a špecialistov v oblasti tlače, ktorí potrebujú veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením a vysokou hustotou pixelov. Model CG318-4K ponúka fyzické rozlíšenie DCI-4K konkrétne 4 096 x 2 160 obrazových bodov.

ColorEdge CG248-4K

Druhým novým 4K modelom je monitor ColorEdge CG248-4K s uhlopriečkou obrazovky 23,8 palca. Tento model sa hodí vďaka rozlíšeniu 4K UHD (Utra High Definition, 3 840 × 2 160) predovšetkým kreatívnym pracovníkom v oblasti tlačových médií, fotografie a videoprodukcie – skrátka všade, kde sa spracováva obraz vo vysokom rozlíšení. Pri UHD rozlíšení môžeme hovoriť o tzv. „retina efekte“. Hustota 185 ppi (pixelov na palec) je základným predpokladom pre ostré vykreslenie fontov písma i fotografií.

Farebné rozsahy oboch modelov obsiahnu podstatne viac farieb než bežné LCD displeje. Dosahujú napríklad 100 % pokrytie farebného priestoru ofsetovej tlače (ISO Coated V2), 98 % pokrytie priestoru DCI-P3 (štandard pre digitálne kina) a viac než 99 % pokrytie štandardu AdobeRGB.

Oba monitory disponujú integrovaným kalibračným a autokorekčným senzorom, ktorý umožňuje nielen jednoduchú kalibráciu, ale takisto následné automatické uchovanie obrazových parametrov monitora pomocou funkcie automatickej rekalibrácie. Monitory tejto triedy sú stabilizované už po troch minútach, čo je veľmi prospešné pre efektivitu práce.

FlexScan EV2750 ako prvý Full-Flat monitor na svete

EIZO FlexScan EV2750 predstavuje optimálny monitor pre využitie na miestach vyžadujúcich kompaktný a moderný vzhľad. Zaujme nielen výbornou obrazovou kvalitou a rozlíšením 2 560 × 1 440 bodov, ale predovšetkým svojim dizajnom a ergonomickými funkciami. Extrémne tenký rámik okolo obrazovky s ovládacími prvky integrovanými v čelnej stene zobrazovacieho panelu sú pastvou pre oči, zatiaľ čo 27-palcová obrazovka poskytne takmer 100% plochy pre vašu prácu.

FlexScan EV2750 je vybavený picture-by-picture funkciou (možnosť zobraziť z dvoch zdrojov a navyše každý obraz aj samostatne upravovať) a viacerými ergonomickými a energetický úspornými funkciami, vďaka ktorým je ideálny pre podnikové prostredie, ako sú obchodné priestory, riadiace centrá a obchodné kancelárie.

Eizo_FlexScan-EV2750

FlexScan EV2750 je osadený LCD displejom s technológiou IPS, čo zaručuje pozorovací uhol 178 stupňov. K riadeniu podsvietenia využíva hybridnú technológiu vyvinutú firmou EIZO, ktorá kombinuje jednosmernú reguláciu s PWM (pulzno-šírková modulácia). Pre vyššiu stabilitu riadenia nízkych úrovní jasu (FlickerFree) používa EIZO tzv. reguláciu VF-PWM (vysokofrekvenčnú PWM – 18 kHz). Toto riešenie eliminuje blikanie a umožňuje znížiť jas až na 1 cd/m2, čo je menej ako 1% z maxima.

Optimálny jas obrazu je zabezpečený funkciou Auto-EcoView, ktorá automaticky upravuje jas podľa okolitého prostredia. Táto funkcia je doplnená o funkciu EcoView Optimizer, ktorá upravuje (tlmí) zložku jasu veľkých bielych plôch na obrazovke, aby biele pozadie v textových editoroch a mailových klientoch nepôsobilo nepríjemným oslňujúcim dojmom.

Užívateľ podľa charakteru práce si môže voliť zo šiestich prednastavených režimov: sRGB, film, papier, DICOM, a dva režimy s užívateľský nastaviteľnými nastaveniami. Obzvlášť nastavenie „Režim Paper“, je prospešné pre prácu v noci, alebo pri čítaní dokumentov. Nastavenie tohto režimu znižuje množstvo modrého svetla a tak zabraňuje únave očí.

EIZO na všetky monitory poskytuje 5-ročnú záruku. Navyše od 1.9.2015 garantuje nulovú toleranciu na chybné pixle resp. subpixle „Zero pixel police“ pre všetky nové modely radu EcoView a ColorEdge.

Pripravil: František Martančík
Foto: Dagmar Pavlíková

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo