Prvé grafické monitory LED sú realitou. EIZO prichádza s novým radom 24” monitorov ColorGraphic pre užívateľov grafiky všetkých úrovní.

EIZO NANAO Corp. uvedie v priebehu októbra 2012 na trh v ČR a SR nové 24” profesionálne monitory určené pre širokú verejnosť, ktorá svoju prácu potrebuje monitory s korektnou ľahko overiteľnou farebnou reprodukciou obrazu. Ide o modely CX240 a CG246, ktoré sú po prvýkrát v tejto triede (ColorGraphic) vybavené energetický úsporným podsvietením typu LED a zároveň integrovaným senzorom umožňujúcim automatickú kontrolu monitoru jeho poslednej prevedenej kalibrácii!

Rad CG

Dobré známy rad profesionálnych monitoroch EIZO “CG” bude rozšírený o nový model CG246, ktorý je koncipovaný tak, aby splnil najnáročnejšie požiadavky užívateľov nie len v oblasti profesionálnej fotografie a tlačovej prípravy (softproof), ale tiež v oblasti profesionálneho spracovania videa, kde monitor dokáže na svojom HDMI-vstupe priamo spracovávať rôzne formáty digitálnych videosignálov používaných v strihových štúdiách pri reprodukcii digitálnych filmových dať a navyše vrátane simulácie najrozšírenejších farebných video-priestorov: teda okrem priestorov sRGB a AdobeRGB takisto EBU, Rec709 (HDTV), SMPTE-C a DCI. Monitor je samozrejme navyše vybavený integrovaným kalibračným senzorom umožňujúcim nielen jeho jednoduchú a rýchlu kalibráciu, ale navyše tak isto jeho automatickú kontrolu.

Rad CX

Tento model bol vyvinutý pre kategóriu stredne pokročilých užívateľov a začiatočníkov, ktorí predpokladajú v blízkej dobe rast svojich nárokov a potrebujú teda monitor, ktorý bude technický s nimi “rasť”, bez toho aby bolo potrebné ho nahradzovať novým výkonnejším modelom. V základnej verzii v podstate ide o veľmi kvalitný model vybavený najmodernejšími obrazovými technológiami umožňujúcimi ručne prevádzanie základných farebných korekcií (podobne ako pri modelu radu SX). Novinkou je však možnosť dokúpenia licencie, kedy sa po zapísaní licenčného čísla priamo do menu monitoru stáva z tohto modelu monitor s plnou podporou HW kalibrácie a kompatibilný s kalibračným nástrojom EIZO ColorNavigator s vlastnosťami, ktoré sú veľmi podobné vyššiemu modelu CG246. Navyše sa dá po inštalácii licencie naplno využiť tak isto integrovaný autokorekčný senzor a možnosť nastaviť automatickú kontrolu podľa jeho poslednej prevedenej kalibrácie.

Vzhľadom k rozumnej cene licencie (cca 4.000 Kč) sa tak monitor stáva pochopiteľne veľmi zaujímavým aj pre profesionálov, ktorí by radi už inštalované monitory CG doplnili o lacnejší model bez integrovaného kalibračného senzoru avšak kompatibilný s terajšími modelmi CG.

 

Spoločné vlastností oboch modelov CG246/CX240:

– nový typ displeja typu IPS pre zachovanie širokých uhlov pohľadu je navyše opatrený novou povrchovou úpravou pre zachovanie podania “čiernej” z rôznych uhlov pohľadu. Zaujímavé a určite prínosné z hľadiska únavy zraku užívateľa je praktický nepozorovateľný “perleťový” efekt displeja (nulové “trblietanie”)

– energetický úsporné podsvietenie typu LED s nízkymi tepelnými stratami

– model CX240 je vybavený novým integrovaným autokorekčným senzorom pre automatickú kontrolu poslednej prevedenej kalibrácie

– digitálny 10-bitový vstup typu DisplayPort pre nadštandardnú reprodukciu jemných prechodov blízkych farebných tónov

– vstup HDMI umožňuje k monitoru priamo pripojiť fotoaparát, kameru a ďalšie zariadenia za účelom reprodukcie videosignálu bez nutnosti zapnutého PC. Široká podpora digitálnych formátov (24fps/50Hz/60Hz, progresívny/prekladaný)

– štandardný DVI-D vstup

– nová päťročná záruka na chyby elektroniky, ale aj vlastného LCD displeja. Pri modeloch CG je navyše garantované, že ich jas bude prekračovať hodnotu 100cd/m2, aj po uplynutí 3 rokov.

Model CG246 potom navyše prináša:
– nové výkonnejšie obvody DUE pre dosiahnutie optimálnej homogenity obrazu

– 3D-LUT pre dokonalú simuláciu akýchkoľvek zobrazovacích zariadení vrátane moderných zobrazovacích médií – tabletov

– nový integrovaný kalibračný senzor pre jednoduchú a rýchlu kalibráciu monitora a jeho ďalšiu jednoduchú kontrolu (rekalibráciu)

Zdroj TS: EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo