EIZO predstavuje 31.5″ 4K IPS monitor radu FlexScan. FlexScan EV3237 vyniká obrazovkou o uhlopriečke 31,5 palca s rozlíšením 4K Ultra HD (3840 x 2160 bodov). Vďaka ultravysokému rozlíšeniu a mimoriadne vysokej hustote obrazových bodov (140 dpi) sa grafika a výkresy zobrazujú mimoriadne jasne a ostro. Veľká obrazovka vybavená modernými funkciami sa uplatní najlepšie v kanceláriách, riadiacich sálach a na pracoviskách CAD/CAM.

EIZO FlexScan EV3237

FlexScan EV3237 s IPS LCD displejom využíva úsporné ale napriek tomu jasné LED svetlo bielej farby. K riadeniu podsvietenia EIZO vyvinulo hybridnú technológiu, ktorá zabezpečuje v celom rozsahu jasu stabilný obraz bez nepríjemného kmitania. Vysoký kontrast 1000:1, široké uhly pohľadu 178° a jas 300 cd/m² prinášajú prvotriednu obrazovou kvalitu s jasným podaním grafiky aj ostrých kontúr textu.


Pripojenie digitálnych signálov umožňujú dva vstupy Display Port 1.2, jeden vstup DVI-D (DL) a jeden vstup HDMI 1.4. So širokými možnosťami pripojenia súvisia rôzne konfigurácie funkcie Picture-by-Picture. Tá umožňuje rozdeliť obrazovku na dve, tri alebo dokonca štyri oblastí. S funkciou Picture-in-Picture môžete vidieť obsah z dvoch vstupných zdrojov súčasne, jeden ako hlavný obraz, ktorý sa zobrazuje na celej ploche obrazovky a menší obraz vo vloženom okne.

EcoView Optimizer dokáže ušetriť až 30% energie znížením jasu podsvetľovacieho systému za súčasného zvýšenia zisku obrazu v tmavých plochách. Senzor Auto EcoView automaticky upravuje jas obrazovky podľa úrovne okolitého osvetlenia. EcoView Sense automatický zapína a vypína obrazovku podľa prítomnosti užívateľa.

Vlastnosti:
• Širokouhlý 31,5“ monitor s ultravysokým rozlíšením UHD 4K
• Displej IPS LCD s podsvietením LED
• Kontrast 1000:1, jas 300 cd/m², pozorovací uhol 178°
• Odozva 5 ms v úrovniach sivej s funkciou Overdrive
• Funkcia Auto-EcoView, EcoView-Index, EcoView-Sense a EcoView-Optimizer pre najvyššiu úsporu energie a optimálna ergonómia
• Integrované reproduktory a výstup na slúchadla
• Rozbočovač USB 3.0 s jedným konektorom pre upstream a tromi konektormi pre downstream (jeden USB 3.0 prúdovo dimenzovaný pre dobíjanie externých zariadení – chytrých telefónov, tabletov atď.)
• Vstupy Display Port (10 bitov, Thuderbolt compatible), DVI-D a HDMI (8 bitov)

Technické info pdf: EV3237-datasheet

Dostupnosť a cena:
FlexScan EV3237 bude v ČR a SR dostupný od novembra 2014. Predpokladaná cena: 49.900.-Kč, cca. 1 800.-€ vrátane DPH.

Zdroj: Eizo

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo