EIZO FlexScan EV2780 27palcový monitor s rozhraním USB typu C.

EIZO uvádza na trh 27palcový monitor FlexScan EV2780 – prvý monitor EIZO vybavený rozhraním USB typu C. Výhodou je, že len cez tento jeden USB kábel typu C sa dajú prenášať obrazové a zvukové signály navyše súčasne s riadiacimi USB-dátami podľa štandardu USB 3.0. Super rýchly dátový tok video dát medzi monitorom FlexScan EV2780 a pripojeným PC môže dosahovať až 10Gb/s! Model FlexScan EV2780 poskytuje okrem toho výkon až 30W pre napájanie pripojeného notebooku, čím odpadá nutnosť používať samostatné napájacie káble pre monitor a PC, teraz postačuje jediný napájací kábel pre monitor.

EIZO predstavuje 27palcový monitor s rozhraním USB typu C

Všestranné možnosti rozhrania USB typu C robia z monitora FlexScan EV2780 výbornú voľbu, tak pre klasické kancelárie, ako aj pre stále obľúbenejšie zdieľané pracoviská, na ktorých sa zamestnanci (spravidla i so svojimi notebookmi) striedajú podľa toho, ako to vyžaduje spolupráca s ich kolegami.

eizo_ev2780_2
Kryt monitora je prakticky bez rámčeka, ktorého šírka bola zmenšená len na jeden milimeter. Minimalistický vzhľad je umocnený úplne hladkou čelnou stranou pre nerušený obraz. Monitor je ponúkaný v čiernom, alebo bielom prevedení s farebne zladenými káblami.

EV2780-BK_l EV2780-WT_back_right
Model FlexScan EV2780 poskytuje zobrazenie picture-by-picture a množstvo funkcií pre lepšiu ergonómiu a energetickú úsporu. To z neho robí ideálny monitor pre burzové, či riadiace sály, kancelárie a ďalšie firemné priestory.

Obrazovka s uhlopriečkou 27 palcov a fyzickým rozlíšením 2560 × 1440 bodov využíva systém podsvietenia LED a technológiu IPS (in‑plane switching). Zorné uhly činia 178°, jas dosahuje typicky 350 cd/m² a kontrastný pomer je na úrovni 1000:1.

Vstavaný senzor Auto EcoView samočinne upravuje jas obrazovky podľa osvetlenia okolia a tak prispieva k úsporám energie a nižšej únave očí. Príjemnejšie čítanie ponúka prednastavený režim Papier“ s nižším zastúpením modrej zložky svetla.

Užívateľ môže pomocou novo vyvinutého softvéru EIZO Screen InStyle priradiť aplikáciám rôzne predvoľby, nastaviť jas pre rôzne časti dňa a upraviť vlastnosti napájania. vivasex Tieto nastavenia môžu byť použité pre všetky monitory v zostave viac obrazoviek naraz, takže nie je nutné nastavovať každý monitor zvlášť.

Serverová aplikácia Screen InStyle dovoľuje administrátorovi ovládať nastavenie všetkých monitorov EV2780 centrálne. To je obzvlášť užitočné v prevádzkach, v ktorých je nutné zabezpečiť správne nastavenie všetkých obrazoviek vrátane aktivácie funkcii pre úsporu energie.

Ďalšie vlastnosti

  • 1x vstup DisplayPort, 1x vstup HDMI
  • Vstavané stereo reproduktory o výkone 1 W a konektor jack pre slúchadla
  • Ergonomický stojan s výškovým nastavením 155 mm, sklopením o 40° (5° dopredu, 35° dozadu), otáčaním o 344° a možnosťou otočiť obrazovku o 90° do formátu na výšku
  • Obraz bez blikania pri všetkých úrovniach jasu (FlickerFree)
  • Režimy sRGB, Film, Papier a dva užívateľské režimy
  • Príkon 23W pri typickom používaní (s automatickou reguláciou jasu); nulová spotreba pri vypnutom vypínači
  • Obvod Overdrive s reakčnou dobou 5ms (grey to grey) zabezpečujúce hladké zobrazenie pohyblivého obrazu
  • Vyhovuje normám Energy Star 7 a TCO Certified Displays 7
  • Päťročná záruka

Kompletná päťročná záruka na elektroniku, LCD panel a jeho podsvetľovací systém sú dôkazom spoľahlivosti monitora.

Dostupnosť a cena:
Nový monitor EIZO bude v predaji od januára 2017.
Odporúčaná cena: 885 € / 23.990 Kč (spolu s DPH).

Zdroj: EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokNikon oslávi 100. výročie založenia spoločnosti
Nasledujúci článokInterpack 2017 – PROCESSES AND PACKAGING