EIZO predstavuje prvý LCD monitor s pomerom strán 1:1, teda štvorcovým tvarom obrazovky. Monitor FlexScan EV2730Q poskytuje vďaka unikátnemu rozlíšeniu 1920 × 1920 bodov množstvo priestoru vo všetkých smeroch, pridaná plocha vo zvislom smere dotvára presný štvorcový tvar a je ideálna pre zobrazovanie veľkého množstva informácií.

EIZO FlexScan EV2730Q


Monitor EV2730Q je osadený LCD displejom typu IPS s uhlopriečkou 26,5 palca a rozlíšením 1920 x 1920 s pomerom strán 1:1. Monitor  ponúka o 78 % viac pixelov než bežné širokouhlé obrazovky s rozlíšením 1920 × 1080 bodov. Užívatelia nemusia toľko rolovať, lebo dáta sú zobrazované efektívnejšie. Tento monitor sa stáva dokonalým nástrojom pre oblasť CAD alebo pre vývoj softvéru, pretože jeho obrazovka pojme viac informácií než bežné displeje.

Optimálny jas obrazu je zabezpečený funkciou Auto-EcoView, ktorá automatický upravuje jas podľa okolitého prostredia. Táto funkcia je doplnená o funkciu EcoView Optimizer, ktorá upravuje (tlmí) zložku jasu veľkých bielych plôch na obrazovke, aby biele pozadia v textových editoroch a mailových klientoch nepôsobili nepríjemným oslňujúcim dojmom.


Infračervený senzor systému EcoView-Sense zabezpečuje nielen automatické zapínanie/vypínanie monitora podľa prítomnosti obsluhy, keď sú detegované pohyby, ale po novom tiež vyžarované teplo z tela užívateľa, a tak šetrí ešte viac elektrickej energie.

Obraz bez blikania: monitor EV2730Q využíva k riadeniu podsvietenia (podsvitu) hybridnú technológiu vyvinutú firmou EIZO, ktorá kombinuje rovnosmernú reguláciu s PWM (pulzne-šírkovou moduláciou). Pre vyššiu stabilitu riadenia nízkych úrovní jasu (FlickerFree) používa EIZO tzv. reguláciu VF-PWM (vysokofrekvenčnú PWM – 18 kHz).

Ďalšie vlastnosti:
•  max. jas 300 cd/m², max. statický kontrastný pomer 1 000 : 1
•  rýchlosť odozvy 5 ms (sivá-sivá) s funkciou Overdrive
•  displej IPS LCD s podsvietením LED
•  funkcia Auto-EcoView, EcoView-Index, EcoView-Sence a EcoView-Optimizer pre najvyššiu úsporu energie a optimálnu ergonómiu
•  vstupy Display Port a DVI-D

Päťročná záruka je dôkazom presvedčenia spoločnosti EIZO o spoľahlivosti LCD monitorov radu FlexScan. Vybrať si budeme môcť medzi sivým (EV2730Q-GY) a čiernym prevedením (EV2730Q-BK). Monitor bude dostupný od konca februára 2015. Predpokladaná cena 1 020,-€ (27 990,- Kč) bez DPH.

Technické info pdf: EV2730Q-cz-datasheet

Zdroj: EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokTlačové platne Azura TE
Nasledujúci článokSlovenské módne trio v Číne